Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem    
 

Aktualności

O nas

Oferta edukacyjna

Ramowy rozkład dnia

Grupy

Kadra pedagogiczna

Kalendarz imprez

Nasze sukcesy

Współpraca

Przyjaciele przedszkola

Procedury

Galeria zdjęć

Kontakt

 

Opracowanie: E. A. Kolińska

 

 


DRODZY RODZICE

Od dnia 1 marca 2013 roku rozpoczyna się rekrutacja dzieci do

Przedszkola Miejskiego Nr 2 na rok szkolny 2013/2014.

Karty zgłoszeń można pobrać tu

lub w budynku Przedszkola Miejskiego Nr 2 ul. Wołodyjowskiego 2.

Wypełnione karty należy złożyć do dnia 15 kwietnia 2013r.

Lista dzieci przyjętych do przedszkola podana będzie
na tablicy ogłoszeń w budynku przedszkola.


"Nie lada gratka w przedszkolu dzień babci i dziadka"

Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, tyle zrozumienia i zwykłej ludzkiej życzliwości dla dużych i małych problemów dzieci.Dziadkowie kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas, na każdy smutek mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie. Dzieci to czują i wiedzą, dlatego wspólnie z wychowawczyniami Bożeną Jaworowską ,Joanną Zawistowską ,Dorotą Zawistowską, Katarzyną Prużanin zaprosiły do Przedszkola nr 2 babcie i dziadków, żeby podziękować im za ich dobro i wyrazić swoją miłość.
Dzieci bez tremy recytowały wierszyki o tym, jak bardzo kochają swoje Babcie i swoich Dziadków, śpiewały dla nich piosenki, z wdziękiem zatańczyły, wręczyły piękne prezenty. Przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi oklaskami. Następnie zaprosiły gości na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.
Czas spędzony na wspólnej zabawie minął bardzo szybko. Wszyscy goście byli bardzo wzruszeni, a dzieci cieszyły się, że mogą w tak odświętny sposób wyrazić swoją miłość i szacunek dla Babć i Dziadków. Było to wyjątkowe spotkanie, pełne radości, szczęścia i dumy ze swoich wnuków. Można było zauważyć niejedną łezkę w oku.

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Joanna Zawistowska
Dorota Zawistowska
zdjęcia :Katarzyna Prużanin

"Bal Pasiastych" – czyli przedszkolak umie dobrze się bawić

W Przedszkolu Miejskim nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem już po raz trzeci 12 lutego 2013 roku odbył się Basiowy Bal Pasiastych. Basia ma pięć lat i tak jak zaproszeni goście chodzi do przedszkola. Ma też swoją rodzinę i mnóstwo codziennych przeżyć, jak każde dziecko. O jej przygodach można przeczytać w serii ciekawych książeczek. Tekst do serii Basia napisała Zofia Stanecka - autorka popularnych książek dla dzieci, ilustracje przygotowała Marianna Oklejak - wybitna ilustratorka młodego pokolenia.

Sympatycy i przyjaciele spotykają się na Basiowych Balach Pasiastych. W naszym przedszkolu również został zorganizowany taki bal. Dlaczego pasiastych? Otóż Basia bardzo lubi ten wzór i najczęściej chodzi ubrana w takie właśnie, pasiaste sukienki i bluzeczki. Nosi pasiaste ubrania o każdej porze roku. Na imprezie wszyscy też byli ubrani w paski. Wspólnie wszystkie grupy spotkały się na udekorowanym wcześniej holu przedszkolnym. Odbyły się tam najciekawsze zabawy – taneczne i integracyjne - Basiowe tańce-łamańce. Przedszkolaki były rewelacyjnie przygotowane i do każdego zadania podeszły profesjonalnie, ich uśmiechy na buziach i zachwycone oczka mówiły wszystko. Chętnie brały udział w zaplanowanych konkursach. Basiowy Bal Pasiastych został poprowadzony przez Dorotę Zawistowską.

Pasiasty bal zakończył się wręczeniem każdemu uczestnikowi słodkiego upominku.

Katarzyna Prużanin
Joanna Zawistowska

Magia Świąt… i Karnawał - nowinki z Przedszkola Nr 2

Czas Świąt Bożego Narodzenia i Karnawału to gorący, pełen wrażeń i radości okres życia przedszkolnego.

Tradycyjnie co roku przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w Przedszkolu Miejskim Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem rozpoczyna się od dekorowania sali i holu. W działaniach tych zawsze z wielką radością biorą udział dzieci, tym bardziej iż to ich własnoręcznie wykonane dzieła zdobią Przedszkole. Najważniejszym elementem dekoracyjnym jest zawsze naturalna choinka która przypomina każdemu o tym, że Święta są tuż, tuż.

Po tak wzmożonym wysiłku i trudnej pracy przychodzą Mikołajki- a wraz nimi Święty Mikołaj który w tym roku był szczególnie bogaty- naszym „milusińskim” przyniósł obfite prezenty. W radosnych przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia już po raz kolejny zorganizowaliśmy akcję charytatywną Szlachetna Paczka, dzięki wielkiemu sercu rodziców i sponsorów obdarowaliśmy atrakcyjnymi upominkami w formie zabawek, ubrań, słodyczy oraz środków czystości najbardziej potrzebujące rodziny z naszego miasta i gminy.

W przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia na zajęciach plastycznych powstały piękne ozdoby bożonarodzeniowe oraz własnoręcznie wykonane karty świąteczne. Uwieńczeniem ciężkiej pracy przedszkolaków był XII Powiatowy Konkurs Plastyczny Boże Narodzenie- Pocztówka, w którym Zofia Kaczyńska zdobyła III miejsce.

Wieloletnią tradycja naszego Przedszkola stało się organizowanie we wszystkich grupach Wigilii z rodzicami. Wspólne dzielenie się opłatkiem, szczere życzenia, łzy wzruszenia, śpiew kolęd tworzą życzliwą, tajemniczą atmosferę.

Tradycyjnie w grupie 6-latków zostały przedstawione jasełka przygotowane przez nauczycieli i dzieci. Rodzice przygotowali kostiumy, rekwizyty oraz elementy scenografii. Na premierę zostali zaproszeni przedstawiciele władzy miasta, rodzice dzieci oraz pracownicy Przedszkola. Jednak nie skończyło się na jednym występie, ponieważ efekt długiej, ciężkiej pracy mogli obejrzeć dziadkowie.

A teraz Karnawał- czas zabaw i tańca w Przedszkolu. Tu po raz kolejny stanęli na wysokości zadania rodzice i przygotowali swoim pociechom wspaniałe stroje karnawałowe. W wesołej zabawie z Mikołajem, pląsach, tańcach- „księżniczki, wróżki” i inne postacie z bajek prezentowały swoje umiejętności wokalno- recytatorskie. Nagrodą były oczywiście wspaniałe paczki od Mikołaja. Po wspólnej zabawie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia i słodki poczęstunek. Roztańczony Karnawał przedszkolaki kończą występami dla Babci i Dziadka z okazji ich Święta. Występy oparte na inscenizacji oraz montażu wierszy, tańca i piosenek, do łez wzruszają dostojnych gości. Wspólne konkursy i zabawy z Dziadkami na długo pozostaną w ich pamięci.

Otwieramy nasze Przedszkole na to, aby przy dobrej zabawie dzieci zdobywały doświadczenia i wiedzę, uczyły się wrażliwości na drugiego człowieka i kochały nasze piękne polskie tradycje i zwyczaje.

Anna Sołoniewicz
Urszula Skawska

"Jasełka tradycją naszego przedszkola"

Jasełka wywodzą się ze średniowiecznej tradycji widowisk o tematyce religijnej, odgrywanych w miastach w okresie Bożego Narodzenia. Udział w nich brali żacy ze szkół albo członkowie bractw kościelnych. Z czasem przedstawienia bożonarodzeniowe rozpowszechniły się szeroko w całym kraju, że zaś treść ich jest związana z Jezusem złożonym w żłobku, czyli w jasłach, utrwaliła się ich nazwa – jasełka.

Jasełka nie były nigdy martwą sztuką, zawsze dostosowywały się do aktualnych wydarzeń.

Zawsze też wprowadzały i wprowadzają zarówno widzów jak i aktorów w tajemniczy nastrój Bożego Narodzenia. Ponieważ Święta Bożego Narodzenia są świętami rodzinnymi, fakt ten zainspirował nas do kultywowania tradycji jasełkowej w przedszkolu – małej rodzinie jaką tworzymy my pracownicy, dzieci i rodzice. W naszym przedszkolu od lat istnieje tradycja wystawiania „Jasełek” w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

W piątek, 14 grudnia 2012r. w Przedszkolu Miejskim nr 2, przygotowane pod kierunkiem nauczycielek, dzieci z grupy VII zaprezentowały "Jasełka" dla zaproszonych gości, rodziców, dzieci z grup starszych, grona pedagogicznego i pracowników obsługi przedszkola.

Dzieci wraz z rodzicami aktywnie uczestniczą w przygotowywaniu dekoracji do „Jasełek” oraz strojów dla wszystkich postaci. Każde dziecko bierze czynny udział w przedstawieniu, każde ma do odegrania jakąś rolę, zgodnie z wyrażoną ochotą oraz predyspozycjami indywidualnymi.

Co roku nasze „Jasełka” mają inną oprawę i inny scenariusz. W treść scenariusza wplatamy główne zadania planu rocznego przedszkola, własne pomysły i wizje przedstawienia.

„Jasełka” cieszą się dużą popularnością wśród dzieci z różnych grup wiekowych uczęszczających do naszego przedszkola.

Wszyscy widzowie, którzy mają okazję oglądać przedszkolne „Jasełka” poddają się nastrojowi chwili. Blask gwiazdy betlejemskiej w przyćmionej sali, melodie kolęd, śpiew wywołują wspomnienia z dzieciństwa, skłaniają do refleksji. Wielu gości śpiewając wspólnie z naszymi małymi aktorami popularne kolędy ma łzy w oczach. Po przedstawieniu są brawa, gratulacje, a co ważniejsze dla nas wszystkich, naszej małej rodziny przedszkolnej, dalszym ciągiem przedstawienia jest tzw. „Spotkanie opłatkowe” z zaproszonymi gośćmi, rodzicami.

Przy blasku świec, dzielimy się po staropolsku opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia, śpiewamy wspólnie kolędy, próbujemy słodkich i wigilijnych potraw.

Zawsze z niecierpliwością oczekujemy na nadejście okresu Świąt Bożego Narodzenia. Choć pracy przy przygotowaniach do tych świątecznych spotkań nie brakuje jest to dla wszystkich czas radości z przygotowywania dla bliskich niespodzianki.

Okres świąteczny jest dla wszystkich okazją do refleksji nad przemijającym czasem, do wspomnień, wzruszeń, do pojednania z bliskimi, do czynienia dobra dla innych ludzi. Uczmy nasze dzieci nie tylko brać, ale przede wszystkim dawać innym radość i miłość. Bo „miłość się mnoży, kiedy się ją dzieli”

Urszula Tymińska
Bożena Krassowska

 


Jestem sobie przedszkolaczek, nie grymaszę i nie płaczę…”
Uroczystość pasowania to wielkie przeżycie nie tylko dla najmłodszych dzieci, ale również dla ich rodzin. Dzieci poznają nowe środowisko, jakim jest przedszkole, nawiązują bliższy kontakt z rówieśnikami, zdobywają umiejętności i nawyki potrzebne w późniejszym dorosłym życiu. Muszą również sprostać wszystkim wymogom stawianym przez nauczycieli i personel przedszkola. Przyjęcie do grona przedszkolaków nowo przyjętych dzieci to również sprawdzian dla samych rodziców, którzy często zadają sobie pytanie, jak zaakceptuje się ich dziecko w nowych warunkach.
W Przedszkolu Miejskim NR 2 w Wysokiem Mazowieckiem w dniach 29 i 30 listopada 2012r. do „pasowania” przystąpiły dwie grupy maluchów grupa I prowadzona przez panie B. Jaworowską i J. Zawistowską oraz grupa III prowadzona przez panie D. Zawistowską i K. Prużanin. Panie przygotowały scenariusz uroczystości oraz scenografię. Przygotowania do tej uroczystości rozpoczęły się kilka tygodni wcześniej. Wreszcie nadeszła upragniona, długo oczekiwana chwila. W galowych strojach dzieci przedstawiły interesujący program artystyczny, podczas którego prezentowały umiejętności recytatorskie, muzyczne a nawet taneczne. W programie nie zabrakło sztandarowej piosenki każdego przedszkolaka – „Jestem sobie przedszkolaczek" oraz wiersza Ireny Suchorzewskiej „Mam trzy latka". Za swój pierwszy wspólny występ artystyczny młodzi artyści zostali nagrodzeni burzliwymi i gromkimi brawami. Po uroczystym i pełnym wrażeń programie artystycznym przyszedł czas na złożenie przysięgi po której Pani Dyrektor pasowała każdego malucha na „dzielnego i prawdziwego przedszkolaka". Po pasowaniu dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz specjalnie przygotowane na tę uroczystość małe upominki. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców i wspólnej zabawy przy muzyce.
Uroczystość pasowania na przedszkolaka była imprezą niezwykle udaną. Jej głównym zadaniem było włączenie najmłodszej grupy dzieci do społeczności przedszkolnej. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a maluchom życzymy wielu wspaniałych chwil w naszym przedszkolu!
Tekst: B. Jaworowska

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były tylko dla niezamężnych dziewcząt, które były ciekawe, czy wyjdą szybko za mąż. Obecnie „Andrzejki” są wesołym spotkaniem towarzyskim ,wspaniałą zabawą ,dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Są one jednak okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

Dzień 30 listopada w naszym przedszkolu zaczął się magicznie. Karty, świece, szklana kula, muzyka od rana- wszystko wskazywało na to, że będzie to czas wróżb i czarów.

Podekscytowane dzieci 5 i 6 letnie z radością poznawały andrzejkowe tradycje. Różnymi sposobami odkrywały tajemnice losu. Za pomocą kart, monet rzucanych do wody, szczęśliwych liczb z kostki, wędrujących bucików, serduszek z imionami i innych tajemniczych przedmiotów dowiadywały się, czy spełnią się ich marzenia.
Tańce przy muzyce dopełniły wesołej zabawie. Cyganka, która towarzyszyła nam przez cały dzień, miała pełen koszyk przepowiedni dla dzieci. Niezależnie, czy wróżby spełnią się, czy nie, warto było bawić się razem

 

Urszula Tymińska

Dialog pokoleń

Komunikacja międzyludzka jest ważnym elementem współżycia w społeczeństwie. Odsuwanie na dalszy plan ludzi w wieku emerytalnym źle wpływa na relacje społeczne. Ważne staje się podtrzymywanie kontaktu wszystkich grup wiekowych dla wzajemnego ubogacania. Przykładem takiej współpracy międzypokoleniowej jest projekt "Pogodna jesień" napisany przez fundację "Larus" a współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Celem tego projektu było aktywizowanie osób po sześćdziesiątym roku życia. Część działań projektowych była realizowana z dziećmi Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem.

            Grupa VI z tego przedszkola miała możliwość wzięcia udziału w dwóch rodzajach warsztatów prowadzonych przez osoby w wieku emerytalnym. Były to warsztaty rękodzieła i warsztaty kulinarne. Pani Wacława Stypułkowska uczyła dzieci techniki szydełkowania, szycia na maszynie do szycia i robótek ręcznych, w efekcie których każde dziecko wykonało własny woreczek na skarby. Te działania stały się także doskonałą okazją do wspominania czasów dzieciństwa. Pani Stypułkowska śpiewała dzieciom dawne piosenki i odpowiadała na liczne pytania zainteresowanych przedszkolaków.

            Warsztaty kulinarne odbyły się dwukrotnie. Zaproszoną osobą była pani Grażyna Puchalska. Dzięki pani Puchalskiej przedszkolaki uczyły się piec pizzę i pierniczki bożonarodzeniowe. Dzieci miały możliwość samodzielnego ugniatania ciasta, dodawania zgodnie z przepisem składników oraz posługiwania się prawdziwymi narzędziami kuchennymi. Pani Grażyna również uczyła dzieci piosenek, snuła ciekawe opowieści, uczyła różnego rodzaju zabaw muzyczno-ruchowych. Warto podkreślić, że zaproszone do współpracy panie były wolontariuszkami.

            Warsztaty pozwoliły przedszkolakom na zdobycie nowych umiejętności a przede wszystkim dały dzieciom możliwość odkrycia, że warto jest przebywać z ludźmi w każdym wieku i w ten sposób się rozwijać. Myślę, że kontakt z dziećmi był dla zaproszonych pań również ważnym i miłym doświadczeniem.

M. Doroszkiewicz

 

        


Dzieci poznają historię swojego miasta

24.X. 2012 dzieci 5-6 letnie z Przedszkola Miejskiego nr2 w Wysokiem Mazowieckiem odwiedziły Izbę Historyczną powiatu wysokomazowieckiego. Tam powitał dzieci przewodnik P. Głębocki, który w przystępny dla przedszkolaków sposób oprowadził dzieci po pomieszczeniach izby opowiadając o historii miasta od powstania do czasów współczesnych. Dzieci poznały datę powstania, herb i flagę miasta oraz jak powstała nazwa Wysokie Mazowieckie. Oglądały prace twórców lokalnych malowane farbami jak też rysowane ołówkiem, poznały informacje o poetce i autorce dramatów i słuchowisk Hannie Kowalewskiej mieszkance naszego miasta. Największą ciekawość wzbudziły u dzieci rekwizyty z II wojny światowej oraz zdjęcia miasta przed wojną i po niej, dzieci dowiedziały się o dacie powstania Straży Pożarnej w naszym mieście. Największe zainteresowanie wzbudziły jednak stare sprzęty gospodarstwa domowego np. żelazko na dyszę , żelazko na węgle, magiel ręczny, maselnica, kołowrotek i wiele innych. Dużo można jeszcze napisać o zgromadzonych materiałach o naszym mieście i powiecie ale najlepiej byłoby gdyby każdy mieszkaniec odwiedził izbę historyczną w Miejskim Ośrodku Kultury

historia miasta

historia miasta

Anna Małgorzata Sołoniewicz

Zdjęcia: Bogusława Dąbrowska


PRZEDSZKOLAKI NA WYSTAWIE OBRAZÓW
Dla każdego dziecka kontakt ze sztuką, zarówno tą dawną jak i współczesną, jest niezwykłym przeżyciem. Szczególnie dzieci w wieku przedszkolnym lubią obcować z wszelkimi wytworami, które stanowią dla nich tajemnicę godną odkrycia. Dlatego dorośli powinni stworzyć takie warunki poznania, aby były uruchomione wszystkie zmysły, jakimi dysponuje człowiek. 18 października dzieci 5-6 letnie z Przedszkola Miejskiego Nr 2 wraz z nauczycielkami wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury w naszym mieście, w celu obejrzenia wystawy poplenerowej z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku „Ochrona ginącej przyrody poprzez sztukę” Dzieci z zainteresowaniem oglądały obrazy takich malarzy jak Alicja Chancewicz, Lila Wyszkowska, Krystyna Kunicka, Maria Żołowicz, Małgorzata Szewczuwianiec, Barbara Piekarska, Ewa Sulej, Janusz Kulesza. Wystawa ta była kolejną okazją do kontaktu dzieci ze sztuką oraz formą uczestnictwa w życiu kulturalnym naszego miasta.
U. Tymińska

Święto Drzewa

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku. Jest to ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku 10 października oraz towarzyszący jej program edukacji ekologicznej. Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi.

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem kolejny raz podjęło się realizacji tego programu. W związku z tym, w naszym przedszkolu już po raz trzeci obchodzone było Święto Drzewa.

Do tej uroczystości przedszkolaki przygotowywały się sumiennie na „Zielonych zajęciach”

w Echo Lasu w Michałkach, zdobywając fachową wiedzę o drzewach. Zajęcia te zainspirowały dzieci do stworzenia wielu prac plastycznych i udziału w konkursie plastycznym „Magiczne Drzewo”.

25 października w przedszkolu odbyło się długo oczekiwane Święto Drzewa. Przybyli do nas goście z zaprzyjaźnionych przedszkoli w Czyżewie, Szepietowie i z terenu naszego miasta. Naszymi gośćmi specjalnymi byli Pani Małgorzata Sałęga, Dyrektor MOK w Wysokiem Mazowieckiem i Pan Adam Stanisławski leśnik z Nadleśnictwa Rudka, który opowiadał dzieciom o roli drzew dla życia człowieka, świata zwierząt i roślin. Wszystkie przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat drzew. Doskonale wiedziały, jakie potrzeby ma drzewo i jakie zagrożenia nie pozwalają mu prawidłowo rosnąć. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w prowadzonych zabawach wcielając się nawet w rolę małego nasionka drzewa i z ogromnym zaangażowaniem śpiewały piosenki ekologiczne Nasz gość przywiózł ze sobą sadzonkę dębu, którą Pani Dyrektor Iwona Mojkowska z dumą odebrała z jego rąk. Pod czujnym okiem specjalisty, w przedszkolnym ogrodzie przedszkolaki posadziły sadzonkę dębu jako drzewo dla pokoju.

Wszyscy uczestnicy uroczystości z ogromną niecierpliwością oczekiwali na rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego „Magiczne Drzewo”, do którego przystąpiło 47 przedszkolaków z 5 przedszkoli i 2 oddziałów przedszkolnych. Obradom jury przewodniczyła Dyrektor MOK Pani Małgorzata Sałęga, która była mile zaskoczona ogromną inwencją twórczą dzieci. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Rudka.

kategoria 3-latki

- I miejsce Julia Jabłońska Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem

- II miejsce Malwina Sienicka Gminne Przedszkole w Czyżewie

- III miejsce Antonina Fronczuk Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem

- wyróżnienie Martyna Krajewska Niepubliczne Przedszkole im. Kubusia Puchatka

w Szepietowie

kategoria 4-latki

- I miejsce Julia Zaręba Niepubliczne Przedszkole im. Kubusia Puchatka

w Szepietowie

- II miejsce Dominika Łapińska Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem

- III miejsce Julia Koc Niepubliczne Przedszkole w Szepietowie

- wyróżnienie Weronika Kozłowska Gminne Przedszkole w Czyżewie

kategoria 5-latki

- I miejsce Krystian Dąbrowski Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem

- II miejsce Kacper Kostro Niepubliczne Przedszkole im. Kubusia Puchatka

w Szepietowie

- III miejsce Wiktoria Wasilewska Gminne Przedszkole w Czyżewie


- wyróżnienie Paulina Godlewska Przedszkole Miejskie Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem

kategoria 6-latki

- I miejsce Zuzanna Zaremba Gminne Przedszkole w Czyżewie

- II miejsce Lena Kalinowska Przedszkole Miejskie Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem

- III miejsce Łucja Lubowicka Oddział Przedszkolny przy SP Nr 1

w Wysokiem Mazowieckiem

- wyróżnienie Antonina Knieć Oddział Przedszkolny przy SP Nr 1

w Wysokiem Mazowieckiem

Nagrodę Publiczności otrzymał Sebastian Drągowski z Przedszkola Miejskiego Nr 2

w Wysokiem Mazowieckiem

Wszystkie prace konkursowe naszych małych artystów będzie można podziwiać w grudniu, w kawiarni Miejskiego Ośrodka Kultury.

Dorota Zawistowska

 


Przedszkole świętuje

Dzień Edukacji Narodowej to nie tylko święto pracowników oświaty, to także refleksja o kondycji i przyszłości tej jakże ważnej dziedziny naszego życia. Wszystko to wynika z troski o dzieci, z troski o dobre i rzetelne wykształcenie przyszłych kadr naszego państwa. Najlepiej o jakości polskiej oświaty świadczą kolejne pokolenia opuszczające mury szkół i przedszkoli oraz opinie władz i rodziców decydujących się na kształcenie dzieci w wybranych placówkach.

Dzień Edukacji Narodowej to również świetna okazja do świętowania tego pięknego dnia. Nie jest to jednak święto biesiadne, to uroczyste akademie ukazujące służbę i piękno tego, jakże trudnego zawodu. W szczególny sposób tego rodzaju imprezy organizowane są w przedszkolach.

Nasza wysokomazowiecka „dwójeczka” co roku świętuje ten dzień z właściwą podniosłością. Wiersze i piosenki wykonywane przez podopiecznych opisywały szczególne role nauczycieli i pracowników oświaty w kształtowaniu umysłów najmłodszych uczestników procesu kształcenia i wychowania. Dzieci dziękowały swoim paniom za nazywanie świata, za odkrywanie praw nim rządzących, za przygotowanie do dalszych etapów ich najmłodszego życia. Podziękowania też zostały skierowane do wszystkich pracowników niepedagogicznych przedszkola. Ciężką pracę nauczycieli doceniły władze w postaci nagród, zarówno Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie oraz Dyrekcji Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem.

M. Doroszkiewicz

 

 


Wakacyjne plany

            Przestrzeń wokół człowieka wpływa w dużej mierze na jego samopoczucie.  Przyjemnie jest przebywać w pomieszczeniach czystych, w których widać porządek i dobra rękę gospodarza, a jeszcze przyjemniej jest w salach pachnących nowością. Plany odnowienia sal przedszkolnych to perspektywa remontowa Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem. Z pewna dumą możemy powiedzieć, że odnowione zostaną sale dzieci i  ich łazienki.

            Na pewno wpłynie to pozytywnie na podopiecznych naszego przedszkola i ich rodziców, bowiem warunki, jakie im zaoferujemy będą po prostu wyśmienite. Warto w tym miejscu podziękować naszym włodarzom, panu Burmistrzowi i wszystkim, którzy przyczyniają się do realizacji zaplanowanych w przedszkolu działań remontowych. Dostrzegamy pełne zrozumienie dla inwestycji które przede wszystkim są skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym. Zachęcamy rodziców, planujących zapisy dzieci do korzystania z oferty naszej placówki już od 01.03.2013 r.

M. Doroszkiewicz

 


Piękno jesiennego lasu

      Dzień 05.10.2012r. był dla naszych przedszkolaków dniem pełnym wrażeń. Dzieci 5-6 letnie z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem zaraz po śniadaniu wraz z nauczycielami i chętnymi rodzicami wyjechały na jesienną wycieczkę do lasu. Celem naszego wyjazdu było sprawdzenie czy Pani Jesień już do nas na dobre zawitała. W lesie dzieci powitali leśniczy Pan Wiesław Stanisławski oraz rodzice którzy pod czujnym okiem leśniczego rozpalili ognisko. Pan leśniczy zaprosił dzieci na spacer  i  w niezwykle ciekawy, przystępny sposób wprowadził dzieci w tajniki jesiennego lasu. Dzieci odbyły ciekawą wycieczkę ścieżką edukacyjną. Obejrzały między innymi budki lęgowe ptaków i nietoperzy, ogromne mrowisko, paśnik dla zwierząt. Dowiedziały się, że las jest miejscem pełnym zwierząt, owadów, ptaków, płazów, roślin, drzew iglastych i liściastych.
    Obejrzały grzyby, mchy, wrzosy rosnące w ich naturalnym środowisku. Dowiedziały się w jaki sposób można określić wiek drzewa. Dla dzieci aktywny i bezpośredni kontakt z przyrodą był bardzo ważny, żaden obrazek nie pokazałby tego co bezpośrednia obserwacja, dotyk, eksperymentowanie, porównywanie. Przedszkolaki poznały także ścieżkę zdrowotną na której z wielkim zaangażowaniem wykonywały zapisane na tabliczkach zadania.
    Na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka, kiedy zmęczone wróciły na polanę zobaczyły i rodziców, którzy na palenisku piekli kiełbaski. Dzieci z apetytem zjadły je i pieczone w ognisku ziemniaki. Potem była już tylko zabawa. Zdobytą w czasie spaceru po lesie wiedzą dzieci wykazały się odpowiadając na zadawane pytania. Była to dobra okazja do kształtowania postaw proekologicznych dzieci.
    Dużą atrakcją dla dzieci było zbieranie eksponatów leśnych: szyszek, ,żołędzi, w celu wzbogacenia kącików przyrody w swoich salach. Dzieci zasłużyły także na pochwałę, wiedziały jak należy zachować się w lesie, tak aby nie ucierpiała na tym przyroda i jej mieszkańcy za co zostały pochwalone przez pana leśniczego, Pogoda dopisała, było ciepło i świeciło piękne słoneczko. Czas w lesie szybko minął i trzeba było wracać do przedszkola na obiad.  Pan leśniczy otrzymał na pożegnanie narysowane przez dzieci  rysunki .Wycieczkę będą  upamiętniały zrobione w lesie zdjęcia.

Anna Małgorzata Sołoniewicz
   ... Galeria zdjęć ...                     Zdjęcia: Bogusława Dąbrowska


Dzień Przedszkolaka

    27.09.2012r w Przedszkolu Miejskim Nr 2 juz po raz drugi uroczyście obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka.  W  tym dniu wszystkie dzieci  biorą udział w specjalnej imprezie integracyjnej, do której przygotowują się dużo wcześniej.  Wszystkie grupy przedszkolne ubierają się w wybrany kolor odzieży oraz prezentują  repertuar  w postaci piosenek i wierszy znanych z przedszkola. Występy dzieci przeplatane są  wspólnymi tańcami i zabawami ruchowymi do muzyki przygotowanej  przez prowadzące panie.
    W  tym roku uroczystość zgromadziła sporą grupę rodziców, którzy brali aktywny udział we wspólnych zabawach ze swoimi dziećmi. Zmęczone  tańcami ,ale radosne dzieci otrzymały słodkie upominki.  Impreza jest  wspaniałą okazją do promocji naszego przedszkola w mieście oraz  integruje dzieci młodsze ze społecznością przedszkolną. Wszystkim rodzicom  dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok.

   ... Galeria zdjęć ...                     Elżbieta Modzelewska


"ŚWIĘTO DZIŚ ZIEMNIAKA MAMY
TAK WIĘC WSZYSTKICH ZAPRASZAMY.
DO KÓŁECZKA W PLĄSY,TANY,
NIECH ZJEDNOCZĄ SIĘ TU WSZYSCY
I NIECH MAJĄ DZIARSKIE MINY
UŚMIECH, HUMOR I ZABAWA,
TO JEST DISIAJ NAJWAŻNIEJSZA SPRAWA".

    Dnia 21.IX.2012r. z inicjatywy Rodziców odbył się Piknik Rodzinny "W KRAINIE PIECZONEGO ZIEMNIAKA", w którym uczestniczyły dzieci grupy VII z Przedszkola Miejskiego Nr 2 wraz ze swymi rodzicami i rodzeństwem. Honorowym gościem rodzinnego spotkania była p. dyrektor Iwona Mojkowska.
Podczas spotkania dzieci poznały  historię ziemniaka oraz tradycje związane z wykopkami poparte ilustracjami i  rekwizytami zgromadzonymi na ten temat, poznały  potrawy z ziemniaków. Poszerzyły wiedzę na temat ziemniaków, ich cech i przeznaczenia poprzez oglądanie, recytowanie, wysłuchiwanie informacji oraz praktyczne działanie.
    Nie zabrakło również pytań konkursowych skierowanych dla rodziców p.t. ,,Wykopki dawniej i dziś", gdzie rodzice wykazali się bardzo wysoką wiedzą. Dla licznie zebranych Rodzin  przygotowano  konkurencje sportowe i zabawy: ,,Zbieranie ziemniaków", Sadzenie ziemniaków", "Transporter ziemniaków", ,,Gorący kartofelek", "Najdłuższa obierka", "Kto szybciej", "Rzuty ziemniakami do celu", "Slalom z ziemniakami", gdzie bardzo widoczne było znaczenie uczestnictwa, wysiłku i satysfakcji bardziej niż zwycięstwa.
    Dzieci wraz z rodzicami tworzyły  Ziemniaczane Cudaki - Kartoflaki z ziemniaków, korzystając z materiałów zgromadzonych w "skrzyni skarbów"(koraliki, guziki, pinezki, patyki, wykałaczki, włóczkę, tkaniny, tasiemki, koronki, sznurek, taśmę samoprzylepną, sosnowe igły, liście, jarzębinę, bibułę, folię przylepną, plastelinę itp.). Rodziny wykazały się olbrzymią pomysłowością oraz twórczym działaniem. Po tak wielkim wysiłku odbyła się ziemniaczana uczta przy ognisku- degustacja pieczonych ziemniaków i innych potraw przygotowanych przez rodziców. To była naprawdę wspaniała zabawa poparta miłą atmosferą. Rodzice nawiązali życzliwe kontakty między sobą i dziećmi. Dziękujemy Wam drodzy Rodzice za wspaniałą zabawę oraz integrowanie się ze środowiskiem przedszkolnym.

B. Krassowska
U. Tymińska


Przedszkolaki też sprzątają świat !

    19 września starszaki  z Przedszkola Miejskiego Nr 2 po raz kolejny wzięły aktywny udział
w ogólnopolskiej akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA.
Tego dnia dzięki Pani Dorocie Sędziak gościliśmy w naszych progach przedstawicieli firmy EUROBAC  z Bydgoszczy. Jest to organizacja odzysku s. A. oferująca wiedzę i doświadczenie z zakresu zbiórki, przetwarzania i regeneracji odpadów i opakowań, prowadząca działalność na terenie całego kraju. Prowadzi ścisłą ewidencję odebranych odpadów, a w ramach działalności edukacyjnej związanej z ochroną środowiska wspomaga organizację imprez o charakterze konkursów, zabaw i spektakli dla dzieci i młodzieży.
    Nasi goście przygotowali przedszkolakom ciekawe zabawy i konkursy ze śmieciami w roli głównej. Okazało się, że wszystkie dzieci  doskonale wiedzą iż należy dbać o czystość środowiska; znają skutki pozostawiania śmieci w parku, na placu zabaw, w lesie czy na ulicy; odróżniają środowisko zdrowe od zanieczyszczonego; oceniają zachowanie ludzi w kontaktach z przyrodą. Wiedzą, co to jest recykling, segregacja śmieci. Potrafią bezbłędnie posegregować śmieci i wrzucić do odpowiednio oznakowanych worków. Wszystkie przedszkolaki przyniosły z domu zużyte baterie, które są bardzo niebezpieczne dla naszego środowiska. Dzieci wrzuciły je do specjalnego pojemnika, który został zabrany przez naszych gości. Przedstawiciele firmy Eurobac byli pełni podziwu dla ogromnej wiedzy naszych starszaków. Za tak wspaniały udział w zabawach i konkursach wszystkie dzieci dostały słodycze i zabawki. W przedszkolu został ogromny miś Krzyś, który ma pilnować, czy przedszkolaki dbają o czystość naszej planety zbierając i segregując śmieci.
    Po tak gruntownym przygotowaniu nasze starszaki "uzbrojone" w rękawiczki i worki  wyruszyły do akcji sprzątania. Ani jeden śmieć nie uszedł uwadze. Przedszkolaki skrupulatnie metr po metrze oczyściły przedszkolny plac zabaw i teren wokół przedszkola. Zebrane śmieci dzieci posegregowały do oznakowanych worków i zaniosły do śmietnika skąd zostały zabrane przez pracowników zakładu oczyszczania naszego miasta.     
    Wszyscy mali uczestnicy akcji byli bardzo dumni bo dzięki nim świat stał się o wiele piękniejszy, a brzydkie śmieci będą mogły zamienić się w piękne i przydatne rzeczy.

   ... Galeria zdjęć ...                     Dorota Zawistowska 


      Dnia 12.06. br Miejskie Przedszkole Nr 2 odwiedzili absolwenci przedszkoli naszego miasta, uczniowie klas III Szkoły Podstawowej. Uczniowie ciepło wspominali pobyt w tej placówce. Mieli okazję przymierzyć się do za małych już dla nich krzesełek i stolików, pobawić się z dziećmi przedszkolnymi, opowiedzieć o nauce w szkole. Dzieci 5- letnie przygotowały dla absolwentów prezent, a mianowicie przedstawienie teatralne ,, Szewczyk Dratewka", który goście oglądali z wielkim zaciekawieniem . Mimo ciepłej atmosfery, jaka zapanowała między przedszkolakami a uczniami musieli oni wracać do swoich szkolnych obowiązków. Obiecali, że z wielką przyjemnością odwiedzą nas jeszcze, jak również zaprosili dzieci przedszkolne w szkolne mury.

  ... Galeria zdjęć ...                     B. Krassowska

 


" Mali olimpijczycy" z Przedszkola Miejskiego Nr2

      W sobotę 19 maja 2012r. drużyna "małych olimpijczyków" w składzie: Wiktorka Bruszewska gr. VII, Kamila Kaczyńska gr. VII, Zuzia Średnicka gr. VII, Iza Szepietowska gr. VI, Karolina Dworakowska gr. VI, Maks Kulbabiński gr. VII, Oliwier Wojciechowski gr. VII, Szymon Kućmierowski gr. VII, Dawid Tadeusiak gr. VI i Dawid Jamiołkowski gr. VI , przygotowana przez panie : U. Tymińską i B. Jaworowską z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem wzięła udział w IX Zambrowskiej Olimpiadzie Przedszkolaków w Zambrowie. Celem tych spotkań jest propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci, promowanie aktywnego odpoczynku oraz integracja środowisk przedszkolnych. Wielka impreza sportowa między placówkami naszego powiatu rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu " Zambrowskiej Olimpiady Sportowej Przedszkolaków", wniesieniem flagi olimpijskiej i symbolicznym zapaleniem znicza. Potem odbyła się prezentacja poszczególnych drużyn. W zawodach brały udział 11 osobowe drużyny. Wśród konkurencji sportowych znalazły się między innymi: sztafeta slalomem, prowadzenie piłki nogą, pokonanie tunelu na czworakach oraz zwinnościowe tory przeszkód. Mali olimpijczycy dawali z siebie wszystko. Rywalizacja była duża, dzieci wykazały ogromne zaangażowanie w zdrowej, uczciwej walce. Wszystkim zawodnikom kibicowali ich rodzice oraz młodsze i starsze rodzeństwo. Przedszkolaki radziły sobie tak wspaniale, że ostatecznie nasza drużyna zajęła II miejsce. Wróciliśmy z imprezy z piękną statuetką, dyplomem oraz medalami. Rywalizacja sportowa przyniosła dużo emocji i radości zarówno dzieciom ich rodzicom ( na których zawsze możemy liczyć - Dziękujemy!) oraz nauczycielom.

     Tekst: B.Jaworowska
  ... Galeria zdjęć ...                                     Zdjęcia:
U.Tymińska


Dzień Dziecka w Tęczowej Dwójeczce

      Dzień Dziecka w naszym przedszkolu obchodzony był pod znakiem dobrej zabawy i zdrowia. Wystrój przedszkola oraz muzyka od samego rana wprowadzały dzieci oraz rodziców w niecodzienny nastrój. W tym dniu zorganizowana została olimpiada sportowa "W zdrowym ciele zdrowy duch". Zła pogoda nie przeszkodziła nam w dobrej zabawie. Olimpiadę zorganizowano wewnątrz budynku przedszkolnego. Konkurencje sportowe dobrane były do młodszego jak i starszego wieku przedszkolnego. Zależało nam na tym by, zarówno dzieci trzyletnie jak i sześcioletnie poczuły się w tym dniu "sportowcami" . Olimpiadę rozpoczęło odśpiewanie Hymnu Przedszkolnego, jak również zapalenie przez Panią Dyrektor "Znicza Olimpijskiego". W programie olimpiady znalazły się konkurencje indywidualne, grupowe, zespołowe, wspólne zabawy muzyczne. Nie zabrakło również rodziców, którzy nie tylko kibicowali małym zawodnikom, również włączali się do niektórych konkurencji zdobywając punkt dla drużyn. Na naszej olimpiadzie każdy przedszkolak był zwycięzcą, każdy zdobył "medal olimpijski" oraz paczkę ze słodyczami.

    ... Galeria zdjęć ...                       B. Hynek      

 


Dni Teatru Tęczowej Dwójeczki

Z dniem 21 maja w Przedszkolu Miejskim Nr 2 rozpoczęły się trwające cały tydzień Dni Teatru. Dzieci mają kontakt z teatrem nie tylko poprzez oglądanie spektakli, ale przede wszystkim przez zabawę. Dziecko przedszkolne ma naturalną dla swojego wieku i etapu rozwoju potrzebę wyrażania ekspresji twórczej w mowie, ruchu i geście. Zabawy w teatr prowadzone dodatkowo w przedszkolu wszechstronnie i intensywnie wpływają na rozwój dziecka. Każda z grup pod kierunkiem swoich nauczycielek przygotowała swoją własną bajkę. Można było obejrzeć w wykonaniu małych artystów między innymi należące do kanonu bajek: Szewczyka Dratewkę, Brzydkie kaczątko, czy Calineczkę, ale tez te mniej znane jak: Przygody niegrzecznej żabki, czy O żabkach w czerwonych czapkach. Wspaniałym dopełnieniem występów małych aktorów była fantazyjna dekoracja oraz stroje dzieci. Sądząc po gromkich brawach publiczności, przedstawienia bardzo się podobały. Wprowadzenie dzieci w świat sztuki dzięki zabawom teatralnym przynosi im wiele korzyści, rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, sprzyja umuzykalnieniu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości, ale również jest okazją do wspaniałej zabawy, dającej wiele satysfakcji. Myślę, że mali aktorzy świetnie wcielili się w swoje role i dobrze bawili się na scenie.

    ... Galeria zdjęć ...                  Urszula Skawska  


Przedszkolna ekologia

      Dzień Ziemi. Tego dnia należy szczególnie uczcić planetę, na której żyjemy. Ekologia nie jest tylko, jak niektórzy sądzą wyłącznie dbaniem o blokowanie inwestycji drogowych na chronionych terenach, to nie tylko walka z zakładami trującymi rzeki. To ogromna świadomość tego, jak można przy użyciu niewielkiego wysiłku być dobrym gospodarzem Ziemi. Tę świadomość należy kształtować od najmłodszych lat. To na nas wszystkich spoczywa ciężar przekazania następnym pokoleniom czystej przyrody i wiedzy ekologicznej.
      Z pewnością szkoły i przedszkola czynnie włączają się w ideę Dnia Ziemi. Z pewnością każda placówka dydaktyczna robi to w przeróżnych, atrakcyjnych formach. Dzieje się to przede wszystkim nie tylko z potrzeby kształtowania młodych umysłów, ale możliwe jest to przez zajęcia, które wykraczają ponad podstawę programową. Zajęcia te stają się ważną inwestycją w kolejne pokolenia, wkraczające w życie społeczne.
       Dzięki tymże zajęciom oprawa Dnia Ziemi w Tęczowej Dwójeczce miała należytą formę i oprawę. Nasi podopieczni mogli poznawać ekologię w niezwykle atrakcyjnej postaci. Na pewno nie każdy dorosły wie jak dbać o przyrodę. Natomiast każdy przedszkolak wie, że należy segregować odpady, że należy je przetwarzać, wykorzystywać powtórnie, jeśli to tylko możliwe, używać podczas zakupów wielorazowych toreb lub siatek, kupować produkty pakowane nie w folię lecz w papier. Prócz wiedzy teoretycznej można było wykorzystać tę wiedzę w praktyce, podczas konkursów i gier o tematyce ekologicznej.
       Były oczywiście zabawy i śpiewy, ale również inscenizacja przygotowana przez grupę V Biedroneczki w przebraniach krasnoludków, wesołych diabłów i czarownic. Dzieci recytowały takie przesłania: Wielkie dziś sprzątanie świata, czarownica z miotłą lata, z nią czarownic innych chmara Łysą Górę sprzątnie zaraz. W piekle diabły też pracują, wszystkie kotły w nim szorują, ogonami wycierają i już czysto w piekle mają. Dzielne skrzaty to krasnale, także się nie lenią wcale, a że długie brody mają, to świat nimi zamiatają Te przesłania są proste - każdy może dbać o Ziemię, każdy, o ile wykaże odrobinę wysiłku, wnieść swój wkład w ocalenie naszej planety.

 


POWIATOWY KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

      Dnia 28 marca 2012r. w Przedszkolu Miejskim Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie pod hasłem "Bezpieczeństwo ważna rzecz". Udział w konkursie wzięło pięć trzyosobowych drużyn reprezentujących sześciolatki z: Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Wysokiem Mazowieckiem, z Oddziału Przedszkolnego przy Gimnazjum z Wysokiem Mazowieckiem, Gminnego Przedszkola w Czyżewie oraz z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem. Wśród przybyłych gości obecni byli: przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem: specjalista do spraw prewencji Pani Bożena Bucińska, sierż. Paulina Szablak, przedstawiciel Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej mł. bryg. Maciej Krajewski w Wysokiem Mazowieckiem, przedstawicielka Rady Rodziców Pani Agata Kućmierowska, oraz sponsor nagród Pan Wojciech Brzozowski, którzy zasiadali w jury. Ideą konkursu było rozwijanie u dzieci umiejętności właściwego zachowania się na ulicy, w domu, przedszkolu, na placu zabaw i unikania wszelkiego typu zagrożeń.

        W ramach konkursu dzieci oceniały i analizowały scenki przedstawiające właściwe, bądź nieodpowiednie zachowania, układały i opowiadały historyjki obrazkowe dotyczące niebezpiecznych zabaw, układały puzzle - znaki drogowe, dopasowywały numery alarmowe do odpowiedniego obrazka, oraz odpowiadały na wiele pytań dotyczących wyżej wymienionej tematyki. Przedszkolaki wykazały się szeroką wiedzą na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, organizowania zabaw w bezpiecznych miejscach, znajomością znaków drogowych, numerów alarmowych i umiejętnością zachowania się w nietypowych sytuacjach np.: nie wpuszczenie obcych do domu, nie przyjmowanie od obcych prezentów. Każda grupa przedszkolna biorąca udział w konkursie miała też możliwość zaprezentowania swojej wiedzy na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa w formie krótkich inscenizacji tanecznych, piosenek oraz opowieści ruchowych. Odpowiedzi dzieci były analizowane i oceniane przez jury.

      Spotkanie zakończyło się wręczeniem dla wszystkich zespołów pamiątkowych dyplomów statuetek i medali. Wszystkie przedszkolaki biorące udział w konkursie otrzymały od wysokomazowieckich policjantów odblaski, książeczki "Kodeks młodego kibica" oraz kolorowanki pt. "Baw się grzecznie i bezpieczne". Gościom za przybycie i prezenty zostały wręczone podziękowania.

 

      Na zakończenie na dzieci czekał smaczny poczęstunek, ufundowany przez Spółdzielnię Mleczarską Mlekovitę w postaci serków, jogurtów i mleczek smakowych. Konkurs przebiegał w atmosferze radości i dał dzieciom wiele satysfakcji ze zdobywanych zagród.

         
 ... Galeria zdjęć ...                              U.Tymińska


,,Najpiękniejsze są polskie dziewczyny”

          8 marca – Dzień Kobiet – był dniem świątecznie obchodzonym w Miejskim Przedszkolu Nr 2.
          Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym – jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach – dyżurach, porządkowaniu sali po zabawie itp.
          Z okazji Święta Kobiet dzieci z grupy IV (5-latki) pod kierunkiem nauczycielki B. Krassowskiej dla pań pracujących w przedszkolu jak i emerytek przygotowały montaż słowno-muzyczny, na który złożyły się wiersze i piosenki o tematyce związanej ze Świętem Kobiet. Wśród wierszy i piosenek słychać było okrzyki: ,,Wiwat kobiety”, ,,Niech żyją kobiety”. Dzieci zatańczyły piękne tańce: Makarena, Cza-cza, Bo z dziewczynami, które sprawiły, że nogi same poruszały się w rytm melodii. Na instrumentach perkusyjnych zagrały melodię ,,Dla Elizy”. Każdej pani wręczyły piękne róże własnoręcznie wykonane przez grupę III. Za swój występ 5-latki otrzymały głośne brawa i podziękowania od   p. dyrektor I. Mojkowskiej.
          P. dyrektor podkreśliła rolę kobiet we współczesnym świecie i złożyła życzenia kobietom tym dużym jak i małym. Przybyłych gości zaprosiła na herbatę i ciasto.
Montaż słowno- muzyczny w godzinach popołudniowych obejrzały również mamy, babcie, ciocie i siostry dzieci z grupy IV. Siedząc przy wiosennie udekorowanych stołach i pysznym cieście poczuły, że jest to święto tylko dla nich. Na zakończenie zostały obdarowane własnoręcznie wykonanymi upoominkami. 
         
                   WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !!!  
  

Zapraszamy do galerii zdjęć                    B. Krassowska,  A. Tymińska

 


"Dwójeczka czyta dzieciom"

          Obecnie wiele pisze się i mówi, jak ważna jest umiejętność czytania. Niektóre kraje na podstawie wyników badania tej umiejętności planują preferencje zawodowe różnych dziedzin gospodarki. Umiejętność czytania jest więc umiejętnością arcyważną, którą należy kształtować, zachęcać do jej doskonalenia, od najmłodszych lat.
          Akcja ogólnopolska Cała polska czyta dzieciom jest dowodem rosnącej świadomości Polaków, dążenia, aby nasz naród był jak najbardziej światły i kreatywny. Do tej chlubnej akcji z radością dołącza się nasze Miejskie Przedszkole Nr 2. Do nauki czytania można zachęcać na różne sposoby, np. podczas czytania bajek dzieciom przez najbliższe im osoby – rodziców na zajęciach przedszkolnych. Innym sposobem uatrakcyjnienia tej umiejętności są wycieczki do Księgarni Dom Ksiązki w Wysokiem Mazowieckiem. Dzieci przekonują się tu o ogromnej wartości książek, poszukiwanych przez ludzi różnych pokoleń, płci i zainteresowań. Podczas tych spotkań panie, pracujące w księgarni, czytają dzieciom fragmenty literatury dziecięcej autorów dawnych i współczesnych. Jest to miejsce, wykonywania przez przedszkolaków różnorodnych prac plastycznych, a nawet miejsce, gdzie można spotkać Mikołaja.
          To zachęca do nauki czytania i pisania, do rozwijania swoich zainteresowań, do rozbudzania wrażliwości i wyobraźni. Dzięki takim akcjom przyszłe pokolenia, wychowane w naszej placówce, będą światłymi obywatelami, godnymi piastowania wysokich stanowisk państwowych.
M. Doroszkiewicz

          ... Galeria zdjęć ...

tekst: B. Jaworowska,  zdjęcia: J.Zawistowska


Biedroneczki w Centrum

          Pod tym intrygującym, może trochę żartobliwym tytułem kryją się sprawy zarówno lekkie z pozoru, ale też i bardzo poważne. Otóż dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr2 odwiedziły wiele miejsc naszego miasta, aby przyjrzeć się pracy różnych firm i instytucji. Przedszkolaki często mówią, kim będą w przyszłości, dlatego poznanie różnych zawodów może dać wyobrażenie o tym, czym zajmują się ludzie, podejmujący pracę. Takie zajęcia, chociaż w lekkiej formie dotyczą doradztwa zawodowego, które będzie kontynuowane w dalszych etapach nauki w szkole.
          Pani Agnieszka Czarniecka udostępniła dzieciom swój lokal. Przedszkolaki mogły tutaj poznać zasady kulturalnego zachowania się w czasie posiłków, obejrzały wyposażenie kuchni, przyjrzały się pracy pań, przygotowujących posiłki i wydających dania klientom. Dziewczynki a nawet chłopcy przejęci byli pomocą w przygotowaniu niektórych dań. Najmilszym punktem wycieczki była degustacja samodzielnie zrobionych pierogów z mięsem.
          Była to jedna z cyklu wycieczek, bowiem wcześniej dzieci poznały pracę zakładu fryzjerskiego, sklepu ze sprzętem motorowerowym, sklepu odzieżowego, spożywczego, apteki i innych instytucji. Takie wycieczki zachęcają do otwarcia na różne grupy zawodowe, do próbowania swoich sił na rynku pracy, a przede wszystkim kształtują prawidłowe wzorce społeczne.

                                                               M. Doroszkiewicz

          ... Galeria zdjęć ...


        Szanowni Rodzice !!!

Listy dzieci na rok szkolny 2012/2013 do Przedszkola Miejskiego Nr 2
zostaną ogłoszone dnia 21 maja 2012 roku.
Przesunięcie terminu zostało spowodowane przygotowywaniem
planu Projektu Organizacji Pracy Przedszkola.
W wyniku analizy złożonych kart i deklaracji odnośnie godzin pobytu dziecka
w przedszkolu oraz na podstawie bieżącego monitoringu obecności dzieci
w przedszkolu prawdopodobnie zmienią się godziny funkcjonowania placówki.
Godziny pracy poszczególnych grup dostosowuje się do godzin pobytu
dziecka na 7 godzin, 8 godzin, 9 godzin zgodnie z państwa deklaracjami.


"Betlejem to my sami"

          W poniedziałek, 19 grudnia 2011r. w Przedszkolu Miejskim nr 2, przygotowane pod kierunkiem nauczycielek - p. U. Tymińskiej, p. B. Jaworowskiej i p. B. Dąbrowskiej, dzieci z grupy VII zaprezentowały "Jasełka" dla zaproszonych gości, rodziców, dzieci z grup starszych, grona pedagogicznego i pracowników obsługi przedszkola.
Radosny i świąteczny nastrój zapanował w naszym przedszkolu. Śpiew, recytowane wiersze, "taniec aniołów", sprawiły, że wszyscy odczuli wielką radość w oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.
          Przedstawienie Jasełkowe było wyjątkowe. Mali aktorzy z grupy VII, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Tym razem Dzień Bożego Narodzenia został przeniesiony w czasy współczesne i otaczającą nas rzeczywistość. Odejście od utrwalonego w świadomości społecznej obrazu przyjścia na świat Jezusa w Betlejemskiej stajence uświadomiło wszystkim, iż często zabiegani, zapracowani i żyjący sprawami przyziemnymi, nie dostrzegamy konieczności duchowego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia.
          Przedstawienie wywołało wśród widzów wiele pozytywnych uczuć i emocji, wzruszyło, zachwyciło oraz rozbawiło.
          Nie zabrakło również opłatka - symbolu pojednania i wybaczenia, wspólnego śpiewania kolęd oraz składania sobie najserdeczniejszych życzeń świąteczno-noworocznych.

          ... Galeria zdjęć ...

Tekst: B. Jaworowska
Zdjęcia: J. Zawistowska


Mikołajki w przedszkolu

          Napewno każdemu dziecku ciężko jest czekać na Mikołaja i prezenty aż do Wigilii. Doskonałym rozwiązaniem, by ujrzeć Świętego z Laponii są Mikołajki. Rokrocznie w naszym przedszkolu organizowana jest uroczystość dla wyjątkowego Gościa i całej placówki. W tym roku również Mikołaj nie zawiódł i zjawił się wraz ze swymi śnieżynkami 6 grudnia. Jednak dzieci od razu nie otrzymały stosu prezentów. Ich zadaniem było przygotowanie ulubionej zabawki ze swojej sali, a następnie wykup jej za pomocą piosenki, tańca lub wierszyka. Wyjątkowy tego dnia Gość był zachwycony umiejętnościami i zaangażowaniem przedszkolaków, dlatego wszystkie grupy nagrodził klockami, a każde dziecko cukierkiem i niespodziankami z tajemniczego worka, do którego każda para oczu tylko czekała, aby zajrzeć i odkryć, co też Mikołaj wraz z elfami przygotował tego roku. Uroczystość obfitowała w zabawy z Gościem przy muzyce. Na koniec roześmiane i usatysfakcjonowane wizytą Mikołaja przedszkolacy przy dźwiękach melodii "Dzyń, dzyń" rozjechały się do swoich sal, by tam cierpliwie oczekiwać na Gościa.           Dzieci obiecały zjadać posiłki oraz być grzeczne, w zamian Mikołaj dał słowo, iż zjawi się w przedszkolu niebawem, gdy tylko otrzyma kolejne zaproszenie. Już dziś wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejną wizytę.

          ... Galeria zdjęć ...

 Izabela Wasilewska


Basiowy przyjaciel Tęczowej Dwójeczki

          To, że nasze przedszkole uczestniczy w wielu przedsięwzięciach nie jest niczym nowym. Dbamy, aby nasi podopieczni nie tylko zdobywali umiejętności, ale również chcemy widzieć uśmiech na ich twarzyczkach. Okazją do takiej zabawy jest organizowany, po raz wtóry w naszej placówce, Basiowy Bal Pasiastych. Przypomnę, że ta ogólnopolska impreza promuje pozytywne zachowania, promuje czytanie książek z cyklu o Basi.
          Tegoroczna impreza promowała przede wszystkim zachowania kształcące w dzieciach postawę tolerancji i otwartości na inne kultury. Bohaterem balu był nowy przyjaciel Basi -  Titi.  Jest on chłopcem, którego najbliżsi ucierpieli w wyniku trzęsienia ziemi na Haiti. Za przykładem Basi przedszkolaki mogły poznać kulturę tego kraju, kolory flagi narodowej mogły dowiedzieć się, jak wielkich dramatów doświadczył ten kraj. To wzbudza współczucie i zainteresowanie problemami innych, choć obcych to jednak takich jak my, ludzi.
          Ubrane tak jak Basia w ubrania w kolorowe paski dzieci tańczyły, śpiewały, rysowały haitańskie kwiaty. Bohaterka książki staje się dla dzieci wzorem. Tolerancja, którą propaguje się w tej książce nie jest obojętnością na zło, jest otwarciem na innych, uwrażliwieniem na ich potrzeby.
          Te wszystkie ważne treści utwierdzają nas w przekonaniu, że warto użyć wszelkich możliwych metod, w tym zabawy, by umożliwiać szeroki rozwój dzieci w wieku przedszkolnym.

          ... Galeria zdjęć ...

M. Doroszkiewicz


Górnik w naszym przedszkolu

          W związku z obchodami Barbórki w Przedszkolu Miejskim Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem gościł Pan Kazimierz P , który 20 lat pracował jako ratownik górniczy w jednej z polskich kopalni węgla kamiennego. Pan Kazimierz zaprezentował się dzieciom w galowym ubraniu górniczym. Elegancki czarny garnitur z czerwonymi lampasami, marynarka zdobiona metalowymi guzikami, na której lśniło kilka medali zasługi, czapka z dostojnym czarnym pióropuszem oraz szabla zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie. Przedszkolaki górnika "na żywo" miały okazję widzieć pierwszy raz, gdyż na Podlasiu stroje tego typu możemy oglądać w telewizji, bądź kolorowej prasie. Pan Kazimierz prócz wrażeń wizualnych przekazał dzieciom cenne informacje o pracy górnika, o pochodzeniu i znaczeniu węgla. Stwierdził, iż jest to praca, zgodnie z powszechną opinią, ciężka i niebezpieczna, jednak z sentymentem wraca do tamtych czasów. Dzieci miały okazję również zrobić zdjęcia z przedstawicielem górnictwa polskiego , To spotkanie przybliżyło dzieciom wiedzę dotyczącą górnictwa, przyniosło niepowtarzalne wrażenia, było niecodziennym wydarzeniem w życiu naszego przedszkola.

          ... Galeria zdjęć ...

Barbara H.


ANDRZEJKI  W PRZEDSZKOLU

          W przedszkolu zabawa Andrzejek to czas, Niech magia i wróżba Królują wśród nas. Już zaczynamy, już nie czekamy Zabawa dalej, start.!
          Są różne sposoby, aby się dowiedzieć, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać Cyganki, która wróży z kart i z ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym.           W naszym przedszkolu nie brakuje okazji do wspólnej zabawy. I tak w dniu 30 listopada dzieci z Iv, V, Vi i VII grupy obchodziły "Andrzejki". Stosowne rekwizyty wywołały nastrój sprzyjający przepowiedniom. Nie zabrakło najbardziej popularnych wróżb. Dzieci poznały znaczenie kolorów, magicznych przedmiotów, koła podróży oraz innych przepowiedni. Wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Na zakończenie spotkania andrzejkowego wszystkie dzieci zaproszono na słodki poczęstunek. Obecnie "Andrzejki" są wesołym spotkaniem towarzyskim, wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Są one jednak okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

          ... Galeria zdjęć ...

Urszula Tyminska


Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu Nr 2

          Już po raz kolejny z okazji Dnia Pluszowego Misia zorganizowaliśmy wiele atrakcji dla naszych przedszkolaków. Z tej okazji w przedszkolu zaroiło się od pluszowych misiów. Były te zupełnie malutkie misie, które mieszczą się w kieszeni czy też te wielkie, które trudno było nam objąć. Podczas "parady misiów"  w rytmie muzyki, dzieci kolejno prezentowały swoje pluszaki przyniesione z domu. W zabawie udział wzięły przedszkolaki z ośmiu grup. Dzieci bawiły się ze swoimi misiami przy muzyce, oraz przygotowały niespodzianki z okazji ich święta w postaci piosenek, wierszy i tańca. Obchody tego święta wiązały się z wystawą Pluszowy Miś w holu przedszkola, gdzie zgromadzone zostały misie wykonane w  poszczególnych grupach. Dziękujemy też  rodzicom, którzy uczestniczyli we wspólnych zabawach.

          ... Galeria zdjęć ...

Elżbieta Modzelewska


 

"Szybko już nadchodzi chwila miła, by z nas przedszkolaka uczyniła."

          Pasowanie na przedszkolaka to szczególnie ważne wydarzenie dla nowoprzyjętych dzieci. W dniu 29 listopada do grona dzielnych przedszkolaków przyjęliśmy 26 maluszków z grupy I. Na występy zaproszono panią dyrektor, przewodniczącą rady rodziców, rodziców oraz pracowników przedszkola.

"My jesteśmy przedszkolacy,
Wszyscy mili, ładni tacy.
Chcemy pięknie Was powitać,
Opowiedzieć, co tu słychać."

          Tymi słowami dzieci rozpoczęły swój pierwszy jakże ważny występ artystyczny. Podczas uroczystości maluszki śpiewały piosenki, recytowały wiersze i tańczyły tańce, których nauczyły się do tej pory w przedszkolu. Po przedstawieniu programu artystycznego dzieci i ich rodzice uroczyście złożyli przysięgę. Pasowania, przy pomocy magicznej kredki, dokonała pani dyrektor. Następnie każdy przedszkolak otrzymał dyplom i drobny upominek od rodziców.  Po pasowaniu był czas na sesję zdjęciową, swobodne rozmowy z rodzicami i dziećmi, a także pora na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców w sali.
          Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla rodziców, wychowawców, jak i dla maluchów. W radosnych nastrojach dzieci i rodzice wracali do domu, a niezapomniane przeżycia długo zostaną zachowane w pamięci, na fotografiach, jak również filmach.

          ... Galeria zdjęć ...

Ewa Kolińska"MY JESTEŚMY PRZEDSZKOLAKI" - PASOWANIE W GRUPIE III

          23 listopada w Przedszkolu Miejskim nr 2 w grupie III odbyło się pasowanie na przedszkolaka. To szczególnie ważne wydarzenie dla nowoprzyjętych dzieci. Jest to również moment, w którym maluchy stają się pełnoprawnymi przedszkolakami. Uroczystości ta na stałe wpisały się w harmonogram uroczystości przedszkolnych. Rozpoczęła się od części artystycznej przygotowanej przez starszaków. Dzieci z grupy VII opowiedziały swoim młodszym kolegom, jak to bywa w przedszkolu.
          W dalszej części dzieci z grupy III zaśpiewały piosenki, wyrecytowały wiersze i zatańczyły tańce, których nauczyły się w przedszkolu, a tym samym przekonały wszystkich zebranych gości, że zasługują na miano "Przedszkolaka" Po przedstawieniu programu artystycznego dzieci i ich rodzice uroczyście złożyli przysięgę. Po złożeniu przyrzeczenia Pani Dyrektor pasowała na przedszkolaka każde wywołane dziecko. Dotykając ramienia dziecka wielkim ołówkiem wypowiadała słowa "pasuję cię na przedszkolaka!". Każde dziecko na pamiątkę tego wyjątkowego wydarzenia otrzymało dyplom i drobne upominki. Nie jednemu z rodziców łezka zakręciła się w oku. Po pasowaniu był czas na sesję zdjęciową, swobodne rozmowy z rodzicami i dziećmi, a także pora na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców w sali średniaków.
          Obserwując twarze rodziców zauważyłam, iż byli dumni ze swoich pociech, a niektórzy bardzo, bardzo wzruszeni. Dzieciom, a przede wszystkim rodzicom, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w takiej imprezie w przedszkolu na długo utkwi ten dzień w pamięci. Jak powszechnie wiadomo, jedne słowa mogą ranić inne "dodawać skrzydeł". Słowa uznania z ust rodziców, naszych wychowanków mobilizują nas -wychowawców do jeszcze lepszej i efektywniejszej pracy z naszymi milusińskimi.?
          Był to dla Nas dzień niesamowitych wrażeń i niezapomnianych chwil. Serdecznie i gorąco dziękujemy Pani Burmistrz Ewie Konarzewskiej za przybycie na uroczystość pasowania na przedszkolaka, z pewnością na długo ten dzień pozostanie w naszej pamięci
.

          ... Galeria zdjęć ...

Małgorzata Niemyjska


Policjanci i SpongeBob w naszym przedszkolu

          Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem spotkali się z przedszkolakami, by porozmawiać o bezpiecznym zachowaniu na drodze. Towarzyszył im SpongeBob - bohater kreskówki i ogólnopolskiej kampanii społecznej na rzecz bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym.
          W dniu 19 października 2011 r w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie policjantów z dziećmi, na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestniczyły w nim dzieci z grup IV, V, VI i VII. Dzieci dowiedziały się od policjantów, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, na której występują w rolach pieszego, pasażera czy rowerzysty. Prowadzący spotkanie przekonywali dzieci, że nie powinny bać się policjantów, bo to właśnie oni zawsze pomogą im w trudnej   sytuacji.
           Funkcjonariusze, by lepiej dotrzeć do dzieci, posłużyli się interaktywnymi prezentacjami ze SpongeBobem, który jest postacią z kreskówki dla dzieci i "twarzą" ogólnopolskiej kampanii społecznej na rzecz bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. To właśnie SpongeBob uczył dzieci bezpiecznych zachowań na rowerze i w foteliku samochodowym, a także tego, jak zachować się na drodze, będąc pieszym. Dla prowadzących sporym zaskoczeniem była duża wiedza dzieci o bezpiecznych zachowaniach na drodze. Policjanci  przekazali dzieciom w nagrodę za ich wiedzę dyplomy i naklejki.
           Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały policjantowi za wizytę spiewajc piosenkę oraz złożyły obietnicę, że będą przestrzegać wszystkie omawiane zasady ruchu drogowego. Dzieci pożegnały mundurowych i zaprosiły na kolejną wizytę, zaś policjanci obiecali wrócić i sprawdzić, czy złożoną obietnicę przedszkolaki rzeczywiście wdrożyły w życie.

                    ... Galeria zdjęć ...

Urszula Tyminska


Przedszkolaki i teatr

      Obcowanie z kulturą wysoką staje się coraz częściej rozrywką dla elit. Kultura masowa coraz wyraźniej zaspokaja estetyczne potrzeby współczesnego człowieka. Rozumienie i czerpanie przyjemności w odbiorze sztuki teatralnej wymaga edukacji już od najmłodszych lat. Dostrzegają tę sytuację rządzący, zapisując w podstawie programowej nauczania przedszkolnego kontakt ze sztuką i teatrem.
      Dzieci przedszkolne rozpoczynają kształcenie teatralne od tego, co jest im bliskie - od oglądania baśni wystawianych w Teatrze Lalek. Przedszkole nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem zorganizowało ucztę teatralną dla swoich podopiecznych poprzez wyjazd na sztukę Pt. Tymoteusz Rymcimci do Białostockiego Teatru Lalek.
      Tematem sztuki była historia małego misia Tymoteusza, który jako jedynak bardzo tęsknił za towarzystwem. Podczas jednej z przygód spotkał bezpańskiego psiaka, którego chciałby zatrzymać. Problem w tym, że Tata psów nie lubił...
      Sztuka bardzo silnie oddziaływała na emocje dzieci wzmocnione przez techniki teatralne takie jak operowanie światłem, kolorami, muzyką, dźwiękiem oraz świetnie wykonanymi lalkami. Niebagatelną sprawą jest umiejętność zachowania się w teatrze oraz w foyer. Barwne postacie, wesołe piosenki - całość zagrana w planie lalkowym to znakomita rozrywka dla najmłodszych widzów tak potrzebna w budowaniu kształcenia obcowania ze sztuką wysoką.

                    ... Galeria zdjęć ...

Magdalena Doroszkiewicz
Anna Małgorzata Sołoniewicz

 


"Gdy nasze panie wchodzą do przedszkola,
Robi się jaśniej, milej i ładniej.
Ustają kłótnie, krzyki, hałasy,
Kiedy spojrzenie ich na nas padnie."

Dzień Edukacji Narodowej

      Jak co roku - 14 października w Przedszkolu Miejskim Nr 2 obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła p. dyrektor Iwona Mojkowska, która powitała zebranych gości - p. burmistrza miasta - Jarosława Siekierko, p. przewodniczącą Rady Rodziców - Agnieszkę Czarniecką, panie emerytki, wszystkich pracowników przedszkola, zebrane dzieci oraz zaprosiła wszystkich obecnych na akademię w wykonaniu najstarszej grupy dzieci. Starszaki zaprezentowały swoje umiejętności deklamując wiersze, śpiewając piosenki oraz tańcząc. Wzruszenie było widoczne na wielu twarzach, szczególnie u pań, które zakończyły już pracę w naszej placówce. Niejednej osobie łza zakręciła się w oku pod wpływem ciepłych słów płynących pod adresem pracowników przedszkola. Następnie p. J. Siekierko wręczył p. dyrektor nagrodę burmistrza, jednocześnie dziękując za wspaniałą i owocną pracę, a p. dyrektor podziękowała w podobny sposób wszystkim pracownikom Przedszkola Miejskiego Nr 2, życząc cierpliwości, wytrwałości i pracy pełnej satysfakcji.

                    ... Galeria zdjęć ...

Izabela Wasilewska


Tęczową Dwójeczkę każdy już zna.
Najlepsze przedszkole ma numer dwa.

            Te słowa hymnu naszego przedszkola najlepiej odzwierciedlają atmosferę naszej placówki. Widać ją na każdym kroku, widać ją na twarzach uśmiechniętych dzieci i zadowolonych z naszej pracy rodziców. Dla nich zorganizowany był 29 września br. Dzień Przedszkolaka. To czas nie tylko wspólnych zabaw i konkursów, to czas prezentacji umiejętności zdobytych na zajęciach edukacyjnych. Z pozoru to nic nie znaczący dzień, a jednak budzi mnóstwo, najczęściej pozytywnych, emocji u podopiecznych i zaproszonych gości.
      Śpiewanie hymnu przedszkola jest dla dzieci ważnym wydarzeniem. Przez zapał, jaki wkładają przedszkolaki w jego śpiew, widać autentyczną sympatię i bliski związek z Tęczową Dwójeczką, widać też bliski związek z grupą i tworzenie się autentycznych przyjaźni. Każda grupa bowiem prezentowała swoją wizję pobytu w przedszkolu. Były np. prezentacje uśmiechu, scenki przedstawiające porządek dnia oraz gry i zabawy, które dzieci lubią najbardziej, chociaż znają je już doskonale. Maluchy nie boją się zabaw i okazywania emocji, są autentyczni i nie ma w nich tremy przed, choć salę wypełnia tłum dorosłych.
      Zaufanie, jakim obdarzają nas rodzice, którzy chętnie stają się współorganizatorami tego typu imprez, oraz przychylność władz samorządowych są dla nas najlepszą wizytówką i najlepszą nagrodą za naszą pracę z przyszłością narodu - z dziećmi!

                    ... Galeria zdjęć ...

M. Doroszkiewicz


,,Jesienny las''

      Jesienny las jest przepiękny. Dzieci 5 i 6letnie z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem tak jak co roku wybrały się pod opieką nauczycielek z grupy IV,V,VI, VII  na wycieczkę do jesiennego lasu. Dzieciom towarzyszyli zaproszeni goście: leśniczy Wiesław Stanisławski i rodzice.
      05.10.2011r. dla dzieci był dniem pełnym wrażeń, mogły wielozmysłowo poznawać środowisko przyrodnicze jakim jest las. W piękny, słoneczny dzień Pan leśniczy powitał dzieci w lesie. Przeczytał wszystkim zebranym opowiadanie" Jak wiewióreczka Martynka przygotowywała się do zimy" D.  Głośnickiej a potem w niezwykle ciekawy, przystępny sposób wprowadził dzieci w tajniki jesiennego lasu. Dzieci odbyły ciekawą wycieczkę ścieżką edukacyjną. Obejrzały między innymi budki lęgowe ptaków i nietoperzy, ogromne mrowisko, paśnik dla zwierząt. Dowiedziały się, że las jest miejscem pełnym zwierząt, owadów, ptaków, płazów, roślin, drzew iglastych i liściastych.
            Obejrzały  grzyby, mchy, wrzosy rosnące w ich naturalnym środowisku.  Dowiedziały się w jaki sposób można określić wiek drzewa.  Dla dzieci aktywny i bezpośredni kontakt z przyrodą był bardzo ważny, żaden obrazek nie pokazałby tego co bezpośrednia obserwacja, dotyk, eksperymentowanie, porównywanie. Przedszkolaki poznały także ścieżkę zdrowotną na której z wielkim zaangażowaniem wykonywały zapisane na tabliczkach zadania.
      Na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka, kiedy zmęczone wróciły na polanę zobaczyły płonące ognisko i rodziców, którzy na palenisku piekli  kiełbaski. Dzieci z apetytem zjadły kiełbaski i pieczone w ognisku ziemniaki. Potem była już tylko zabawa. Zdobytą w czasie spaceru po lesie wiedzą dzieci wykazały się odpowiadając na zadawane pytania. Była to dobra okazja do kształtowania postaw proekologicznych  dzieci.
Do przedszkola dzieci wracały wesołe, chociaż nieco zmęczone. Wycieczkę będą przypominały im "skarby" przywiezione z lasu i pamiątkowe zdjęcia.

                    ... Galeria zdjęć ...

Anna Małgorzata Sołoniewicz


Przyroda moim przyjacielem

      Przedszkole Miejskie nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem   organizuje różne uroczystości, które są związane z ekologią. Jedną z takich uroczystości jest właśnie  Święto Drzewa.

     
      Tego roku po raz kolejny  włączyło się do tej akcji. Wspólne sadzenie drzew , przyczynia się do zwiększenia zalesienia i zadrzewienia oraz do zmniejszenia skutków zmian klimatycznych na Ziemi. Nasza uroczystość rozpoczęła się od spotkania z  panem mgr inż.  Tadeuszem Zawistowskim, -specjalistę służby leśnej Nadleśnictwa Rudka z którym dzieci rozmawiały o drzewach.. Przedstawione zostały również walory krajobrazowo  przyrodnicze naszego regionu, wzbudzenie troski o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi dostrzeganie pozytywnych i negatywnych skutków działania człowieka nabywanie opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt.

      Następnie  uczestnicy spotkania zasadzili na terenie przedszkolnego ogrodu ,,Lipę" ufundowaną przez Nadleśnictwo Rudka. Równocześnie w przedszkolu został rozstrzygnięty KONKURS pt. ,,DRZEWO Z NASZEGO PODWÓRKA ".. Do konkursu zostało zgłoszonych 13 prac. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się dnia 11 października 2011r. podczas ŚWIĘTA DRZEWA. Nagrody  ufundowało  Nadleśnictwo Rudka.

                    ... Galeria zdjęć ...

                                                                                      Małgorzata  Niemyjska


Akcja "NAKRĘTKI"

      Już od trzech lat Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem wspiera akcję "Wózki za nakrętki", która cieszy się ogromnym powodzeniem wśród dzieci uczęszczających do naszego przedszkola. Dzięki naszej pomocy zostały zakupione trzy wózki dla podopiecznych Stowarzyszenia "Dobra Wola" w Ciechanowcu.
      Tegorocznym celem naszej akcji jest pomoc 11 letniemu Marcinowi Mieczkowskiemu - chłopcu z dziecięcym porażeniem mózgowym, podopiecznemu Stowarzyszenia Edukator w Łomży. Akcja polega na uzbieraniu kilku ton plastikowych nakrętek ,które odkupi firma recyklingowa , a uzyskane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie zakupu samochodu osobowego dla rodziców chłopca, w celu ułatwienia codziennego  dojazdu  na rehabilitację.
      Gorąco zachęcamy  dzieci, rodziców oraz mieszkańców naszego miasta do zbierania nakrętek. Wierzymy ,że dzięki osobom wspierającym akcję pomożemy Marcinowi.

                   

Organizatorzy:
Bogusława Dąbrowska -gr VII
Joanna Zawistowska -gr I
Małgorzata Niemyjska -gr III


"Świat w naszych dłoniach"

        Jak co roku, 16 września, Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem przystąpiło do ogólnopolskiej akcji sprzątania świata, którego koordynatorem jest fundacja "Nasza Ziemia".
        Po odpowiednim przygotowaniu dzieci, czyli po zapoznaniu ich ze znaczeniem akcji dla otaczającego środowiska, ukazaniu skutków zaśmiecania Świata, oraz z zasadami segregacji śmieci, każda z grup zaopatrzona w rękawice i worki ruszyła uporządkować teren wokół przedszkola. Dzieci z ogromną uwagą pilnowały, aby każda niepotrzebna rzecz trafiła do odpowiedniego worka. Po zakończonej akcji przedszkolaki rozpierała duma, że to właśnie dzięki nim jest czyściej i piękniej.
        Dzięki całej akcji dzieci zrozumiały, że każdy śmieć powinien znaleźć się w koszu a nie na trawniku bądź ulicy. Przedszkolaki zrozumiały również, że Ziemia jest naszym wspólnym skarbem, o który trzeba dbać nie tylko przy takich okazjach jak "Sprzątanie świata".

                                        ... Galeria zdjęć ...

Anna Tymińska

 


Przedszkole Miejskie Nr 2 
serdecznie wita wszystkie dzieci w nowym roku szkolnym

        Wraz z pierwszym września Przedszkole Miejskie Nr 2  przyjęło do swego grona nowych przedszkolaków. Starszaki po udanych wakacjach  z uśmiechem na twarzy powróciły do swoich grup .
        Dla wszystkich trzylatków ,ważnym momentem w ich życiu było z pewnością przekroczenie po raz pierwszy progu przedszkola. Na ich uśmiechniętych i zaciekawionych buziach pojawiały się też łzy ,które szybko znikały.
        Wszyscy pracownicy naszego przedszkola pragną , aby wychowywane przez nich dzieci czuły się kochane,szczęśliwe i bezpieczne. Pragniemy aby "wystartowały" w życie z możliwie pełnym zadowoleniem - zaradne i odważne,  życzliwe i uczynne.
        Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy pozytywnych doświadczeń i przeżyć.
Rodziców serdecznie zapraszamy do współpracy i  aktywnego udziału w życiu przedszkola.

W roku szkolnych 2011/2012 na poszczególnych grupach pracują:

Gr I (3- latki)
Nauczycielki:p . Ewa Agata Kolińska, p.Joanna Zawistowska
Pomoc nauczyciela:p. Monika Grodzka
Woźna: p. Anna Baczewska

Gr II (4- latki)

Nauczycielki:  p. Barbara Hynek, p. Iwona Mojkowska, p. Urszula Skawska
Woźna : p. Anna Sieńkowska

Gr III (3- latki)

Nauczycielki: p. Małgorzata Niemyjska, p. Urszula Skawska
Pomoc nauczyciela: p. Anna Sęk
Woźna : p. Marta Michalczuk

Gr IV (5-latki)
Nauczycielki: p. Bożena Krassowska, p. Małgorzata Sołoniewicz, p. Anna Tymińska
Woźna : p. Jolanta Szepietowska

Gr V (5- latki)

Nauczycielki: p. Magdalena Doroszkiewicz, p. Małgorzata Sołoniewicz
Woźna : p. Anna Nosek

Gr VI (5-6 latki)

Nauczycielki: p. Izabela Wasilewska, p. Anna Tymińska
Woźna: p. Elżbieta Fischer

Gr VII (5- 6 latki)

Nauczycielki: p .Bożena Jaworowska, p. Urszula Tymińska, p. Bogusława Dąbrowska
Woźna : p .Jolanta Sakowicz

Gr VIII ( 3-4 latki)

Nauczycielki: p. Elżbieta Modzalewska, p. Katarzyna Prużanin
Pomoc nauczyciela: p. Renata Brzozowska
Woźna: p. Aneta Łuniewska

                                        ... Galeria zdjęć ...

Opracowały:
Joanna Zawistowska i Urszula Skawska


Dni otwarte

        Gwarno i wesoło było w Przedszkolu Miejskim nr 2 w dniach 8 i 15 czerwca 2011r. Właśnie w tych dniach zorganizowaliśmy "Dni otwarte" dla dzieci, które będą uczęszczać do naszego przedszkola w nowym roku szkolnym. Tradycją stały się już coroczne spotkania, podczas których nie tylko dzieci, ale i rodzice mają okazję zapoznać się z ofertą przedszkola, porozmawiać z panią dyrektor oraz kadrą pedagogiczną, poznać architekturę placówki, zobaczyć sale, w których dzieci spędzają czas oraz pobawić się wspólnie z innymi dziećmi.
        Przekroczenie progu przedszkola, to ważny moment w życiu dziecka i rodzica, budzący silne emocje. Wszystkie podejmowane przez nas działania mają na celu ułatwienie przyszłym przedszkolakom łagodne przystosowanie się do nowego środowiska.
        Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor, która przywitała wszystkich gości i podziękowała za wybranie naszej placówki. Następnie małym gościom zaprezentowali się starsi koledzy mówiąc wiersze i śpiewając piosenki o życiu przedszkola. Dzieci z grupy drugiej zaprezentowały przedstawienie pt. "Królewna Maruda". Wreszcie wszyscy mogli zwiedzić przedszkole, obejrzeć każdą salę i pobawić się zabawkami. Podczas "Dni otwartych" można było również uczestniczyć w grach i zabawach organizowanych dzieciom w trakcie ich pobytu w przedszkolu. Goście bardzo chętnie włączali się do zajęć organizowanych przez panie nauczycielki. Jednak największa atrakcją dla naszych przyszłych przedszkolaków okazał się suchy basen z piłeczkami. Śmiechom, piskom i radości nie było końca. "Dni otwarte" zakończyły się słodkim poczęstunkiem.
        Mamy nadzieję, że te pierwsze dni w przedszkolu  zarówno dzieci jak i rodzice będą mile wspominać.

                                        ... Galeria zdjęć ...

Bogusława Dąbrowska


"Bezpieczny przedszkolak" - czyli co przedszkolak wiedzieć powinien.

            Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom stanowi podstawowe zadanie, przed którym stoją dorośli. W każdym działaniu osoby dorosłej a zwłaszcza nauczyciela w przedszkolu staramy się wyeliminować wszelkie zagrożenia i niebezpieczeństwa. Niestety obecność osób dorosłych w procesie rozwojowym dziecka nie gwarantuje jego bezpieczeństwa. Wraz z rozwojem dziecka i jego samodzielności musimy coraz bardziej liczyć się z koniecznością wyposażania go w umiejętności przewidywania zagrożeń i ich unikania. W tym celu w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem zostały zorganizowane zajęcia "Bezpieczny przedszkolak" dla dzieci gr. III i ich rodziców.

            Głównym celem spotkania było kształtowanie u dzieci prawidłowych postaw i nawyków sprzyjających unikaniu zagrożeń. Przedszkolaki nauczyły się także szybkiego i efektywnego reagowania w różnych sytuacjach zagrożenia (np. atak groźnego psa). Spotkanie zorganizowane w grupie przedszkolaków i ich rodziców pozwoliło na ukształtowanie u dzieci potrzeby zwracania się o pomoc do policjanta lub innego pracownika służb mundurowych, a tym samym kształtowały postawę zaufania do funkcjonariuszy. Zajęcia "Bezpieczny przedszkolak" pozwoliły również podnieść poziom wiedzy rodziców dzieci na temat zasad bezpieczeństwa podopiecznych oraz sposobów udzielania pomocy dzieciom w różnych sytuacjach. Przedszkolaki wraz z rodzicami rozwiązywały zagadki dotyczące bezpieczeństwa, słuchały opowiadania o spotkaniu z osobą obcą, nieznajomą. Oprócz tego uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej.
            Bardzo ważnym walorem spotkania otwartego z rodzicami było nie tylko przekazanie ważnych treści dotyczących bezpieczeństwa naszych dzieci, ale także wspólna zabawa wraz ze swoim dzieckiem i miłe spędzenie czasu razem.

Katarzyna Prużanin


"Ulubione wiersze dzieci"

          Już po raz trzeci dzieci 3, 4, 5 i 6 - letnie prezentowały swoje talenty recytatorskie na powiatowym konkursie "Ulubione wiersze dzieci" organizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem. W tym roku dzieci deklamowały wiersze o tematyce zdrowotnej.
Uczestnikami konkursu były dzieci z: Gminnego oddziału przedszkolnego w Wysokiem Mazowieckiem, Gminnego przedszkola w Czyżewie, Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr1 w Wysokiem Mazowieckiem, Oddziału przedszkolnego przy Zespole Szkół w Kuleszach Kościelnych, Niepublicznego przedszkola im. "Kubusia Puchatka" w Szepietowie, Niepublicznego przedszkola w Szepietowie, Przedszkola w Ciechanowcu, Przedszkola Miejskiego nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem oraz z Przedszkola miejskiego nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem.

Spośród 40 uczestników największe uznanie jury zyskali:

W kategorii 3 - latki:
I miejsce - Marta Murawska z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem
II miejsce - Bartosz Brzósko z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem
III miejsce - Mikołaj Kosiński z Przedszkola w Ciechanowcu

W kategorii 4 - latki:
I miejsce - Daniel Bechta z Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem
II miejsce - Ewelina Zalewska z Gminnego Przedszkola w Czyżewie
III miejsce - Kamil Niemyjski z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem

W kategorii 5 - latki:
I miejsce - Paulina Krajewska z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem
II miejsce - Karolina Łapińska z Oddziału Przedszkolnego przy  Szkole Podstawowej Nr1
       w Wysokiem Mazowieckiem
III miejsce - Michał Bruszewski z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem

W kategorii 6 - latki:
I miejsce - Julian Cieśluk z Przedszkola im. ,,Kubusia Puchatka'' w Szepietowie
II miejsce - Aleksandra Konarzewska z Gminnego Przedszkola w Czyżewie
III miejsce - Amelia wierzbowska z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem

Wszyscy uczestnicy, którzy brali udział w konkursie otrzymali nagrody indywidualne i dyplomy uczestnictwa.  Miejsce I, II, III otrzymało puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem oraz Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem.
Organizatorzy konkursu recytatorskiego dziękują komisji za burzliwą i trudną pracę, nauczycielom za trud włożony w przygotowanie dzieci.

                      ... Galeria zdjęć ...

n-l Przedszkola nr 2
E. Kolińska


"W małym sercu, wielki talent".

"Zdrowie zawsze w dobrym stylu" - rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu o tematyce prozdrowotnej w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem.
Zdrowie to najważniejszy element życia człowieka. Wiedzą o tym już nawet dzieci w przedszkolu. Swoją wiedzę udowodniły udzielając prawidłowo odpowiedzi na pytania w konkursie "Zdrowie zawsze w dobrym stylu" zorganizowanym w Miejskim Przedszkolu nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem. W konkursie uczestniczyły dzieci 5 i 6-letnie z siedmiu placówek z całego Powiatu Wysokomazowieckiego. Konkurs odbył się dnia 25.03.2011 r. Głównym tematem było zdrowe odżywianie, higiena i postawy prozdrowotne. Nad przebiegiem konkursu "czuwało" jury w składzie: Pani Mariola Włostowska, Pani doktor Bożena Brzozowska, przedstawicielki Komendy Powiatowej Policji i przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Czarniecka. Jury miało dość trudne zadanie do wykonania jakim było wyłonienie laureatów konkursu, ponieważ wszyscy uczestnicy przygotowali się do niego solidnie.
Przedszkolaki odpowiadały na pytania, rozpoznawały owoce i warzywa po smaku i zapachu, układały obrazki z puzzli, sprawdziły swoją sprawność fizyczną na torze przeszkód, robiły pyszne, wiosenne i bardzo zdrowe kanapki. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymywały jeden punkt i oczywiście oklaski licznie przybyłych gości. Dzieci sprawdziły swoje wiadomości dotyczące dbania o zdrowie i bezpieczeństwo. Rozwiązując postawione przed nimi zadania, przedszkolaki pogłębiły swoją wiedzę i rozwijały zachowania prozdrowotne.
Dzieci przygotowały też program artystyczny, który prezentowały między poszczególnymi etapami konkursu. Śpiewały i tańczyły oraz recytowały wiersze wybrane specjalnie na tę okazję. Wyliczały w nich co można jeść, by być zdrowym i bezpiecznym. Mali artyści wykazali się ogromną wiedzą o zdrowiu, znajomością warzyw i owoców oraz środków higienicznych.
Najlepszą drużyną okazała się drużyna gospodarzy przygotowana pod czujnym okiem Pani Ewy Kolińskiej i Pani Małgorzaty Niemyjskiej. Drugie miejsce zajęła grupa przedszkolaków z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem. Jako trzecia na podium stanęła drużyna z Przedszkola w Czyżewie. Wszyscy laureaci otrzymali  puchary, dyplomy i ciekawe nagrody. Pozostałe drużyny zostały nagrodzone dyplomami uczestnictwa w konkursie, medalami oraz nagrodami.
Wszystkie upominki zostały ufundowane przez Przedszkole Miejskie nr 2 i Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, natomiast produkty mleczne, które degustowały dzieci podczas poczęstunku, zostały sponsorowane przez Spółdzielnię Mleczarską "Mlekovita". Za wszelkie wsparcie finansowe w organizacji konkursu, serdecznie dziękujemy.
Powiatowy konkurs "Zdrowie zawsze w dobrym stylu" był doskonałą okazją nagrodzenia laureatów plastycznego konkursu "Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki".
Oto wyróżnione osoby:


W kategorii 3-latków

I - miejsce  - Zofia Kaczyńska
II - miejsce - Małgorzata Kruszewska
III - miejsce - Julia Draniewicz


W kategorii 5-latków

I - miejsce - Michał Kalinowski
II - miejsce - Szymon Grabowski
III - miejsce - Dawid Jamiołkowski


W kategorii 4-latków

I - miejsce - Łucja Lubowicka
II - miejsce - Iga Kućmierowska
III - miejsce - Gabriela Suchowierska


W kategorii 6-latków

I - miejsce - Gabriela Kaczyńska
II - miejsce - Wiktoria Mężyńska
III - miejsce - Julia Tyszko


                      ... Galeria zdjęć ...

Katarzyna Prużanin             


Bożenka Krassowska

            W roku szkolnym 2010/2011 w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem w dalszym ciągu prowadzone są zajęcia otwarte dla rodziców. Cykl ten cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony rodziców, o czym świadczy wysoka frekwencja na zajęciach.
W marcu 2011 r. takie zajęcia prowadzone były w grupie I (3-latki) i grupie II (4-latki).
            W grupie I zajęcia prowadzone były przez Barbarę Hynek, ich temat brzmiał "Gdzie są witaminki? - oglądanie przedstawienia kukiełkowego o księżniczce Alince i rycerzu Witaminku "Celem zajęcia było poznanie przez dzieci zdrowych produktów, które powinny spożywać, nabycie wiedzy prozdrowotnej oraz umiejętności segregowania produktów spożywczych na owoce, warzywa i produkty mleczne. W zajęciu rodzice mogli aktywnie uczestniczyć, a także współpracować ze swoimi dziećmi.
            W II grupie prowadzącą zajęcia była Bożena Krassowska. Temat: "Mali kucharze - przygotowanie kanapek dla rodziców". Cele główne zajęcia to: wdrażanie do dbania o własne zdrowie i kształtowanie nawyków higienicznych. Zdrowe, kolorowe i smaczne kanapki przygotowane przez dzieci bardzo smakowały rodzicom.
            W obu grupach zajęcia prowadzone były w ramach prozdrowotnej edukacji dzieci, co jest jednym z głównych zadań do realizacji w naszej placówce na rok szkolny 2010/2011. W zajęciach uczestniczyły również młodsze koleżanki pracujące w naszym przedszkolu. Jest to doskonała forma współpracy koleżeńskiej i wymiany doświadczeń zawodowych. Zajęcia tego typu pozwalają na nawiązanie lepszej współpracy z rodzicami, dają rodzicom możliwość obserwacji ich dziecka na zajęciu, jego zachowań, relacji w grupie rówieśniczej. Zależy nam na tym by rodzice znali nasze przedszkole i dobrze się w nim czuli.

                      ... Galeria zdjęć ...

Barbara Hynek
Bożena Krassowska


DRODZY RODZICE

Od dnia 1 marca 2011 roku rozpoczęła się rekrutacja dzieci do Przedszkola Miejskiego Nr 2 na rok szkolny 2011/2012.Karty zgłoszeń można pobrać ze strony internetowej
www.wysokiemazowieckie.pl/PrzedszNr2

lub w budynku Przedszkola Miejskiego Nr 2 ul. Wołodyjowskiego 2.

Wypełnione karty należy złożyć na poszczególnych grupach wiekowych lub w kancelarii przedszkola do dnia 15 kwietnia 2011r.

Lista dzieci przyjętych do przedszkola podana będzie 28 kwietnia 2011r.
na tablicy ogłoszeń w budynku przedszkola.Dzień Pluszowego Misia' 2010

             Od trzech lat z okazji Dnia Pluszowego Misia organizujemy wiele atrakcji dla dzieci i ich pluszowych misiów. W tym roku 25 listopada Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy bardzo uroczyście i radośnie. Dzieci bawiły się ze swoimi misiami przy muzyce. Przedszkolaki z poszczególnych grup przygotowały niespodzianki z okazji ich święta. Były również wybory największego, najmniejszego i najbardziej kochanego misia. Obchody tego święta wiązały się z wystawą Pluszowy Miś w holu przedszkola, gdzie zgromadzone zostały misie wykonane w  poszczególnych grupach. Nie zabrakło również rodziców, którzy chętnie uczestniczyli we wspólnych zabawach.

                      ... Galeria zdjęć ...

Elżbieta Modzelewska


Już kapusty pełna beczka.

             29 XI dzieci z grupy V wraz z rodzicami postanowiły wykonać zapasy na zimę. Spotkanie opierało się na wdrażaniu do zdrowego stylu życia, czyli m.in. jedzeniu warzyw i owoców. Zajęcia rozpoczęły się wspólną, wesołą zabawą przy dźwiękach piosenki "Ogórek wąsaty". Po przywitaniu wszystkich części ciała nastąpiło rozpoznawanie przez dzieci warzyw i owoców po zapachu i dotyku z zawiązanymi oczami. Ku zaskoczeniu rodziców wszyscy starszacy poradzili sobie z tym nie lada łatwym zadaniem w mgnieniu oka. Z kolei, aby rodzicom się nie nudziło - mieli być nakarmieni przez swoje pociechy zdrowymi przysmakami. Jednak, by zadanie nie okazało się zbyt proste - rodzice musieli mieć również zasłonięte oczy. Co prawda wykałaczki z pomidorami czy bananami nie zawsze lądowały w ustach rodziców, ale przecież liczyła się wspólna zabawa. Po warzywnych zabawach z krzesłami wszyscy obecni wybrali się na pole, by wyrwać i przywieźć kapustę niezbędną do zimowych zapasów w spiżarni. Po powrocie zebrani zapoznali się z etapami kiszenia kapusty i w fartuszkach, z tarkami i szatkownicami w dłoniach zabrali się do pracy. Dzieci wraz z rodzicami zostali podzieleni na kilka grup, każda z nich otrzymała kapustę, marchew, liście laurowe oraz sól - składniki niezbędne do zakiszenia kapusty. Przy dźwiękach "Kapuścianej piosenki" wszyscy w mig zabrali się do pracy - dzieci tarły marchew, a rodzice szatkowali kapustę. Już po kilku minutach beczka była pełna. Pozostało tylko mocno ubić jej zawartość, ale z tym akurat żadna z osób nie miała problemu - każde dziecko próbowało swoich sił. Po skończonej pracy wszyscy pokolorowali serduszka na czerwono, oceniając w ten sposób atrakcyjność i zasadność spotkania. Z uśmiechami na twarzach i wypiekami po ciężkiej, ale jakże satysfakcjonującej pracy ze swoimi dziećmi zebrani rozeszli się do domów. Jednak wkrótce obiecali wrócić, by zasmakować zakiszonej przez nich kapusty. Ale kto wie, jak długo beczka będzie pełna, znając apetyt dzieci oraz pań, które lubią zdrowo się odżywiać. Miejmy nadzieję, że rodzice zdążą wrócić przed opróżnieniem beczki. Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie.

                      ... Galeria zdjęć ...

Izabela Wasilewska


Przyjaciele Basi na Barburkę.

             Ciekawą inicjatywą, przeznaczoną dla dzieci w wieku przedszkolnym, są akcje o zasięgu ogólnopolskim. Integrują one przedszkolaków, zachęcają je do wspólnej zabawy, a przy tym rozwijają. Ważne jest też, że te akcje zachęcają do aktywności również pracowników przedszkola. Takie cechy z pewnością posiada konkurs o nazwie: "Basiowy Bal Pasiastych". Inspiracją do jego organizacji stała się seria książek o Basi autorstwa Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak.
             Przygody tytułowej bohaterki rozbudziły również wyobraźnię dzieci z Przedszkola nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem. Dzieci przedszkola i nauczyciele, prowadzący imprezę mieli ubrania w paski tak, jak bohaterka książki. Wszystkie dzieci, zostały zaproszone na urodziny Basi. Ta jednak przysłała list, że nie może pojawić się na balu, ale życząc dobrej zabawy poprosiła o robienie wielu zdjęć z przebiegu uroczystości.
             Grupa czterolatków zaprosiła do zabaw młodszych kolegów i koleżanki. Zaproszeni na bal usłyszeli fragment książki o wyprawie Basi nad jezioro. To zainspirowało dzieci do przeróżnych zabaw tanecznych, ruchowych, do śpiewania oraz do malowania pocztówek. Ogromną popularnością cieszyła się przede wszystkim zabawa chustą animacyjną, która momentami przypominała fale jeziora Po zakończonej zabawie uczestnicy Balu Pasiastych otrzymali dyplomy Przyjaciela Basi, a później delektowali się słodyczami.
             Druga grupa za temat przewodni wzięła Boże Narodzenie z Basią. Oni również zapoznali się z fragmentami książki, które były powodem naśladowania zachowań bohaterki w czasie świąt. Jednym z ważniejszych elementów zabawy było ozdabianie pierników, robienie łańcuchów oraz gry i zabawy muzyczno-ruchowe. Za dobrą zabawę dzieci zostały nagrodzone piernikami i dyplomami od Świętego Mikołaja.
             Dobra zabawa sprzyjała robieniu zdjęć, które przesłane do organizatorów, staną się dowodem pracy nauczycieli oraz pokażą zaangażowanie dzieci. W przyszłości, zachęceni przez zabawy przedszkolne, sami lub z rodzicami sięgną do lektury.  Udział w zabawie uświadamia, że każda pozytywne działanie jest ważne i w przyszłości może być nagrodzone.

                      ... Galeria zdjęć ...

Magdalena Doroszkiewicz


Bezpieczne, otwarte przedszkole

         Powierzenie opieki nad dzieckiem w wieku przedszkolnym jest dla rodziców ogromnym przeżyciem. Mają oni obawy czy ich pociechy będą tam bezpieczne, radosne i czy będą mieć tyle umiejętności, by radzić sobie na dalszych etapach nauki. Ważnym działaniem nauczycieli przedszkola są zajęcia otwarte, w których rodzice mogą nie tylko zobaczyć ich pracę, mogą też czynnie uczestniczyć w zaplanowanych zajęciach.
         Przedszkole nr 2 oferuje takie zajęcia, bowiem integrują one całą społeczność przedszkola i jego sympatyków. Jedno z tych zajęć miało temat Podróże do jesiennych krain. Były to zajęcia, które kładły nacisk na bezpieczeństwo, zdrowie oraz rozwijanie twórczego myślenia.
Tematem przewodnim Podróży do jesiennych krain był motyw żeglugi okrętem i zwiedzanie wysp. Pierwszą czynnością dzieci i rodziców było wykonanie statku z dostępnych materiałów: papier, krzesełka, kolorowe folie, materiał itp.. Wykonany wspólnie statek popłynął na poszukiwanie przygód przy wtórze szant np. Hej ho, żagle staw. Na pierwszej i trzeciej z odwiedzanych wysp dzieci uczyły się zdrowych nawyków poprzez ruch, taniec, jedzenie warzyw i owoców. W kufrze z wodą podopieczni łowili butelki, w których były listy od mieszkańców wysp z zadaniami. Zadania te należało wykonać, by w pełni stać się pełnoprawnym mieszkańcem wyspy np. wykonanie tańca czy udział wyprawie po wyspie.
         Druga wyspa to sprawdzian zachowania w niebezpiecznych sytuacjach. Dzieci pokazywały zaproszonym gościom, jak należy się zachować kiedy atakuje je duży lub mały pies. Przyjmowały na widok obrazka z małym lub dużym psem, postawę żółwia i bezpieczną pozycję stojącą.
         Wysoka frekwencja zaproszonych gości - rodziców, dziadków i nauczycieli - świadczy o potrzebie organizowania tego typu zajęć. Są one dużym wyzwaniem dla nauczycieli, również wyzwaniem organizacyjnym, ale uświadamiają, że dzieci w wieku przedszkolnym mają doskonałą opiekę, że są wyposażane w dobre wzory zachowań, a wszystko to przez wspólną zabawę z rodzicami.

                      ... Galeria zdjęć ...

Magdalena Doroszkiewicz

Policjant w przedszkolu

         Rokrocznie po wakacjach naszą placówkę odwiedzają policjanci z KPP w Wysokiem Mazowieckiem. W tym roku nie mogło więc być inaczej. Już 4-letnie dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przybycie gości ze służb mundurowych. Pani B. Bucińska wraz z panem dzielnicowym zapoznali przedszkolaków z wyglądem munduru policjanta, następnie została otwarta czarodziejska skrzynia różności. Dzieci z zaciekawieniem czekały na tą chwilę. Zadaniem przedszkolaków było nazwanie poszczególnych przedmiotów oraz zakwalifikowanie ich do grupy rzeczy niezbędnych lub niepotrzebnych policjantowi. Wszystkie pociechy doskonale poradziły sobie z tym nie lada łatwym zadaniem i w nagrodę zaśpiewały piosenkę "Czerwone światło - stój, zielone światło - jedź". Mundurowi ku zaskoczeniu dzieci również włączyli się do wspólnego śpiewu. Policjanci nie szczędzili przedszkolakom niespodzianek i wyświetlili film pt.: "Przygody Sznupka", opowiadający o pluszaku, który zapoznaje dzieci z zasadami ruchu drogowego. Następnie wszyscy zebrani przypomnieli i utrwalili numery alarmowe, a potem dzieci wysłuchały opowiadania o nieposłusznej dziewczynce, która nie przestrzegała zasad poruszania się po drogach. Dzieciaki z zaangażowaniem słuchały historyjki i odpowiadały na pytania - goście byli pod ogromnym wrażeniem wiedzy dzieci. Na koniec wszyscy obecni złożyli obietnicę, że zawsze będą uważni i będą przestrzegać zasad ruchu drogowego. Dzieci pożegnały mundurowych i zaprosiły na kolejną wizytę, zaś policjanci obiecali wrócić i sprawdzić, czy złożoną obietnicę przedszkolaki rzeczywiście wdrożyły w życie.

                      ... Galeria zdjęć ...

Tekst i zdjęcia: Izabela Wasilewska


Las - to też dom

         5 XI 2010 r. w naszej placówce odbyło się rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego konkursu "Las - to też dom" organizowanego przez D. Zawistowską, I. Wasilewską i E. Kolińską oraz przy współudziale nadleśnictwa Rudka, które objęło patronatem powyższy konkurs oraz ufundowało nagrody. Do konkursu przystąpiło 45 przedszkolaków z 4 przedszkoli (Gminne Przedszkole w Czyżewie - Osadzie, Niepubliczne Przedszkole w Szepietowie, Przedszkole Miejskie Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem, Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem) i 2 oddziałów przedszkolnych (zerówka przy Szkole Podstawowej w Wysokiem Mazowieckiem, Oddział Przedszkolny Wiejski przy Gimnazjum w Wysokiem Mazowieckiem). Na uroczystym rozstrzygnięciu nie zabrakło zaproszonych gości: p. Tadeusza Zawistowskiego - przedstawiciela z nadleśnictwa Rudka oraz osób wchodzących w skład komisji oceniającej prace małych artystów: p. Małgorzaty Sałęga, p. Marii Śmigielskiej i p. Iwony Kaczyńskiej. Dzieci biorące udział w konkursie siedziały jak na szpilkach w oczekiwaniu na werdykt, dyplom i nagrody. A wszystko za sprawą prowadzących, które umiejętnie budowały napięcie wśród młodych plastyków. Spotkanie obfitowało w różnorodne zagadki o lesie i jego mieszkańcach, sprawdzające i ukazujące wysoki poziom wiedzy dzieci, piosenki oraz układy choreograficzne. W końcu nadszedł wyczekiwany przez wszystkich moment - uroczyste odczytanie nazwisk osób nagrodzonych oraz wyróżnionych. Jednak i tu organizatorzy zaskoczyli przybyłych gości, zaczynając od wyczytania wyróżnień, kończąc na pierwszych lokatach. Konkurs oceniany był w trzech kategoriach wiekowych: 3-4 latki, 5-latki oraz 6-latki. W grupie 3-4 latków I miejsce zajęła Iga Kućmierowska z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem, II miejsce - Kajetan Czarniecki - Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem, III miejsce - Julia Śmiarowska - Gminne Przedszkole w Czyżewie - Osadzie, wyróżnienie otrzymała Julia Draniewicz z Gminnego Przedszkola w Czyżewie - Osadzie oraz Natalia Szymborska z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem. Z kolei w grupie 5-latków I miejsce zajął Karol Czartoszewski z Niepublicznego Przedszkola w Szepietowie, II miejsce - Bartłomiej Kulesza - Gminne Przedszkole w Czyżewie - Osadzie, III - Izabela Szepietowska - Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem, wyróżnienie otrzymała Amelia Młynarczuk z Gminnego Przedszkola w Czyżewie - Osadzie oraz Natalia Wojciechowska z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem. W kategorii wiekowej 6-latki I miejsce zajęła Gabriela Kaczyńska - Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem, II - Magdalena Zalewska - Przedszkole Miejskie Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem, III - Julia Kulesza - Oddział Przedszkolny Wiejski przy Gimnazjum w Wysokiem Mazowieckiem, wyróżnienie otrzymała Gabriela Milankiewicz z Gminnego Przedszkola w Czyżewie - Osadzie oraz Dominika Fedorowska z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem. Dodatkowo została wręczona nagroda publiczności, która trafiła w ręce Wiktorii Roszkowskiej z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem. Wszyscy zaproszeni goście oraz nauczyciele przygotowujący dzieci do konkursu otrzymali podziękowania. Po uroczystym rozdaniu nagród p. dyrektor zaprosiła wszystkich na poczęstunek oraz podziękowała i zachęcała do dalszego udziału w konkursach. Bo kto wie, w kim może narodzić się i odkryć talent?...

                      ... Galeria zdjęć ...

Izabela Wasilewska
Dorota Zawistowska


Już przedszkolak wie, że świat sprząta się !!!

     17 września starszaki  z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem wzięły aktywny udział w ogólnopolskiej akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA 2010.
       Akcję poprzedziło zajęcie pt.: "Czy trzeba sprzątać świat?" mające na celu kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego; uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw grożących życiu ludzi, spowodowanych dewastacją najbliższego środowiska przyrodniczego; zrozumienie znaczenia akcji dla życia na Ziemi i zachęcenie dzieci do wzięcia aktywnego uczestnictwa w ratowaniu naszej planety.
       Okazało się, że wszystkie przedszkolaki  doskonale wiedzą iż należy dbać o czystość środowiska; znają skutki pozostawiania śmieci w parku, na placu zabaw, w lesie czy na ulicy; odróżniają środowisko zdrowe od zanieczyszczonego; oceniają zachowanie ludzi w kontaktach z przyrodą.

       Po tak gruntownym przygotowaniu nadszedł czas na wyruszenie do akcji. Przed budynkiem przedszkola wszystkie dzieci otrzymały foliowe rękawiczki i worki na śmieci. Dookoła słychać było gromki śmiech bo paluszki nie chciały trafić do odpowiednich otworów, chociaż rękawiczki były dość dużego rozmiaru. Dzieci jednak poradziły sobie doskonale i tak "uzbrojone" ruszyły na pomoc naszej planecie. Ani jeden śmieć nie uszedł uwadze. Przedszkolaki skrupulatnie metr po metrze oczyściły przedszkolny plac zabaw i teren wokół przedszkola. Zebrane śmieci dzieci posegregowały do oznakowanych worków i zaniosły do śmietnika skąd zostały zabrane przez pracowników zakładu oczyszczania naszego miasta.      
       Wszyscy mali uczestnicy akcji byli bardzo dumni bo dzięki nim świat stał się o wiele piękniejszy. Za tak wspaniałą postawę wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Rudka.

Dorota Zawistowska 


Witamy naszych milusińskich

            Pierwszego września nasze przedszkole na nowo ożyło. Już  od samego rana  słychać było wszędzie  radosny gwar. Starsze dzieci  z uśmiechem na ustach powróciły do swoich grup po wakacyjnej przerwie. Dla najmłodszych dzieci które po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, dzień ten był jednym z najtrudniejszych w ich życiu. Łzy jednak szybko obsychały a na buziach gościł nieśmiały uśmiech.
            Wszystkim naszym milusińskim życzymy niezwykle miłych i niezapomnianych wrażeń  w czasie całorocznego pobytu  w naszym przedszkolu. 
            Rodziców natomiast bardzo serdecznie zapraszamy do współpracy i aktywnego udziału w życiu przedszkola.

... Galeria zdjęć ...


Sukcesy dzieci z przedszkola nr2

             Wiodącym priorytetem naszego przedszkola jest zasada ustawicznego kształcenia i rozwijania dziecięcego potencjału twórczego. Praca z dziećmi jest swoistym wyzwaniem gdyż dotarcie do każdego  dziecięcego talentu i ukierunkowanie jego rozwoju, jest  długotrwałym i żmudnym procesem. Tym bardziej cieszą nas osiągnięcia naszych przedszkolaków  Ich pojedyncze sukcesy zawsze są radością całej przedszkolnej społeczności. 
A mamy się czym pochwalić!  Nasi,, milusińscy'' od lat godnie reprezentują przedszkole na różnorodnych konkursach, przeglądach twórczości artystycznej, festiwalach, czy miejskich imprezach. 

  Oto rezultat naszych młodych twórców:

 • Międzyprzedszkolny konkurs plastyczny  pt. ,,Jesień jakie dary w koszu niesie?", w którym I miejsce zajęła Aleksandra Zawistowska z grupy V, II miejsce Małgosia Kosoń z grupy VI i III miejsce Adam Kulesza z grupy VIII, wyróżnienie: Bartosz Śledziewski grupa I, Zuzia Wyszyńska, Kamila Kaczyńska grupa II, Kornelia Janczewska, Kamila Stelmaszczyk z grupy VII.
 • W ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. ,,Zapobiegamy pożarom"  na szczeblu powiatowym I miejsca zajęła Zuzia Stypułkowska i wyróżnienie Igor Bruliński z grupy VI
 • VIII - Powiatowy Konkurs Plastyczny - ,,Boże Narodzenie -  pocztówka"  - I miejsce zdobyła Gabrysia Kaczyńska z grupy VI ,wyróżnienie Aleksandra Zawistowska z grupy V.
 • ,,Tadek Niejadek"  konkurs zorganizowany przez Bibliotekę Publiczna - nagrodzeni zostali Maksymilian Kulbabiński, Oliwka Dobecka, Asteria Żochowska grupa II, Natalka Muszyńska i Kacperek Dąbrowski z grupy VI , Honoratka Niemyjska, Natalka Łapińska i Jakub Płoński z grupy V oraz Aleksandra Stankiewicz z grupy VII.
 • W II Edycji Kolędujące Przedszkolaki Igor Bruliński zajął II miejsce w kategorii solista ,oraz nagrodę publiczności, III miejsce Zuzia Krassowska, Marcin i Łukasz Piekutowscy, Aleksandra Zawistowska, Mateusz Parmańczuk, Amelia Wierzbowska, Gabrysia, Kaczyńska, Małgosia Kosoń i Marysia Górska. w kategorii zespół.
 • Międzyprzedszkolny konkurs plastyczny  pt. ,,Karta Walentynkowa"  - I miejsce w kategorii 3-latków Mateusz Morawski, I miejsce w kategorii 5-latków  Maja Dąbrowska z grupy VIII, II miejsce Gabrysia Kaczyńska grupa VI, w kategorii 6-latków  III miejsce Adam Kulesza z grup VIII, wyróżnienie Julia Górska grupa VI ,Mateusz Perkowski grupa V.
 • Międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pt. ,,Mój ulubiony sport"  -  kategorii 3 - 4latki I miejsce Aleksandra  Janczewska grupa II, wyróżnienie Dominik Wyszyński grupa I, w kategorii 5 - 6latki I miejsce Roksana Szkiłądź  grupa VI, wyróżnienie Aleksandra Zawistowska grupa V, Adam Kulesza grupa VIII.
 • W II edycji  powiatowego konkursu recytatorskiego ,,Ulubione Wiersze Dzieci" II miejsce zdobyła Marta Murawska grupa I w kategorii 3-latków, II miejsce Karolina Dworakowska grupa IV w kategorii 4-latków.
 • W VI Regionalnym Konkursie Plastycznym pt.,, Baśniowa przyroda"  II miejsce zdobyła Gabrysia Kaczyńska , III Amelia Wierzbowska grupa VI
 • W Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. ,,Wiosna, wiosna wokół." I miejsce zajęła Wiktoria Roszkowska grupa  IV, wyróżnienie Natalka Łapińska grupa V.
 • XVIII Powiatowym Festiwalu Piosenki Przedszkolaków "Mama, tata i ja" III miejsce Igor Bruliński grupa VI
 • XVIII Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Przedszkolaków "Mama, tata i ja" II miejsce Igor Bruliński grupa VI

Przedszkole nr 2 staje się powoli prawdziwym zagłębiem talentów. Gratulujemy wszystkim dzieciom i życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Niemyjska

 


Teatr - miejsce magiczne

         11 maja 2010 roku dwie grupy 4- latków z naszego przedszkola wyruszyły autokarem do Teatru Lalki i Aktora w Łomży na spektakl "Kopciuszek". Emocji było moc. Już na początku wycieczki podziw dzieci, wzbudził ogromny autokar zaparkowany przed przedszkolem. Okazało się, że większość dzieci pierwszy raz w swoim życiu będzie jechała autobusem i to bez ukochanych rodziców.
         Łomża powitała małych turystów piękną, słoneczną pogodą. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały miasto maszerując do teatru.
         Przed spektaklem nasi milusińscy zwiedzali teatralne kulisy, oglądali liczne zdjęcia
i plakaty z granych wcześniej przedstawień. Wszędzie dookoła pełno było lalek, które tylko czekały, aby je podziwiać. Po krótkim zwiedzaniu dzieci zasiadły na widowni. Zabrzmiały trzy dzwonki, zgasły światła i zaczął królować świat baśni. Dzieci z zachwyceniem oglądały grę aktorów i lalek. Podziwiały kostiumy, scenografię i grę świateł. Umiały docenić oglądane widowisko nagradzając grę aktorów gromkimi brawami.
         Wszystkie dzieci po wycieczce powróciły do przedszkola radosne i bardzo zadowolone,
a opowieściom o Kopciuszku nie było końca.

... galeria zdjęć ...

                                                                                         Tekst: Dorota Zawistowska

Zdjęcia: Bożena Jaworowska
Dorota Zawistowska


INFORMACJA

         Od 1 marca 2010r. rozpoczyna się okres zapisu dzieci do Przedszkola Miejskiego nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem na rok szkolny 2010/2011. Rekrutacja potrwa do 15 kwietnia 2010r.
         Rodzice powinni wypełnić kartę zgłoszenia dziecka, która jest dostępna w przedszkolu i zamieszczona poniżej. Dzieci już uczęszczające do przedszkola, podlegają również rekrutacji. Bliższych informacji można zasięgnąć u dyrektora przedszkola lub nauczycieli grup osobiście lub pod tel. 0 86 275 24 81.

Zapraszamy!

... karta zgloszenia do pobrania ...


Zabawa walentynkowa

         Święto zakochanych, z pozoru takie "dorosłe" i dla nas przedszkolaków z grupy VI było niezwykłe i pełne niespodzianek. 14 lutego przyszliśmy do przedszkola ubrani na czerwono, aby tym "kolorem miłości" podkreślić wyjątkowość tego dnia.
         Po śniadaniu do naszej grupy przyszła młodzież z CKZ razem z panią Barbarą Roszkowską. W ramach projektu unijnego "Nowe wyzwania, nowe możliwości" Klub pomocna dłoń  zorganizował  dla nas dużo konkursów i zabaw. Na początku byliśmy trochę nieśmiali ale gdy zabawa się rozkręcała z niecierpliwością czekaliśmy na następne niespodzianki. Na zakończenie otrzymaliśmy od uczniów lizaki w kształcie serduszek i pluszowe maskotki. My również gości poczęstowaliśmy czekoladowym serduszkiem.
         Bardzo mocno dziękujemy pani Barbarze Roszkowskiej i uczniom z CKZ za tak miły dzień.

... obejrzyj galerię zdjęć ...

Ewa A. Kolińska


Mikołajki w przedszkolu

            7 XII 2009 roku w naszym przedszkolu odbyły się Mikołajki. Zgromadzonych gości oraz dzieci uroczyście powitała Anna Sołoniewicz. Wśród zebranych nie zabrakło pań z Uniwersytetu III Wieku, które na ręce p. dyrektor przekazały ufundowaną przez nie chustę animacyjną na potrzeby całej placówki. Następnie rozległ się dźwięk telefonu, który odebrała Izabela Wasilewska. Okazało się, że skontaktował się z nią św. Mikołaj, który już się zbliżał, by powitać wszystkie zebrane dzieci. Po wspólnym, radosnym zaśpiewaniu przez wszystkie grupy piosenki, nieoczekiwanie Mikołaj zjawił się z workiem prezentów na plecach. Uśmiech zagościł na twarzach wszystkich przedszkolaków, którzy marzyli o tym, by prezenty jak najszybciej trafiły do ich rąk. To jednak nie było takie proste, gdyż Mikołaj miał w kopertach zadania dla każdej z grup i dopiero po ich wykonaniu dzieci mogły myśleć o przygotowanych niespodziankach. Z każdej grupy zostały wyłonione po cztery osoby, które miały przy pomocy wychowawczyń  rozwiązać umieszczone w kopercie zadanie. Okazało się, że dzieci od razu wzięły się do pracy i w zawrotnym tempie wykonały to, o co poprosił ich Mikołaj. Gość z Laponii skrupulatnie sprawdził poprawność wykonania zadań i wszystkim przyznał przepyszne słodkości. Wspólnej, wesołej zabawy nie było końca, począwszy od pląsu tanecznego "Na prawo, na lewo", przez "Epoi - tai - tai" po "Karuzelę". Przy dźwiękach "Pociągu" dzieci wraz z Mikołajem rozeszły się do sal, gdzie otrzymały słodkie niespodzianki oraz prezenty dla całej grupy w postaci np. brokatowych klocków. Mikołaj przypomniał wszystkim o szanowaniu zabawek i obiecał, że niedługo powróci, by znów odwiedzić małe pociechy z naszego przedszkola oraz sprawdzić, czy dotrzymały danego mu słowa. Wszyscy z niecierpliwością oczekują już na kolejne odwiedziny gościa z Laponii.

... obejrzyj zdjęcia z Mikołajek ...

Izabela Wasilewska

 


Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

            W dniach 21-22 I 2010 roku w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Już od rana wnuczkowie byli bardzo podekscytowani. Dało się słyszeć tylko jedno pytanie: "Czy już są?" Każde dziecko z niecierpliwością oczekiwało na przyjście ukochanych "dziadków". Przed wyznaczoną w każdej grupie godziną zauważyć można było, że zaproszeni goście zbliżają się i zajmują przygotowane miejsca. W końcu zaczęło się - młodzi aktorzy, piosenkarze i tancerze w jednym pojawili się i zostali przywitani gromkimi brawami. Każda z wychowawczyń powitała przybyłych gości, złożyła życzenia podczas których niejednej osobie zakręciła się łza w oku, gdyż skłoniło to do refleksji i wspomnień, powrotu do lat dzieciństwa. Następnie nauczycielki zaprosiły do obejrzenia inscenizacji w wykonaniu małych pociech. Każde dziecko z zaangażowaniem mówiło swoją kwestię, śpiewało oraz tańczyło. Widać było, że "dziadkowie" z dumą patrzyli na swoich wnuczków. Na koniec pani dyrektor przekazała najserdeczniejsze życzenia wszystkim gościom, a dzieci wręczyły "dziadkom" laurki oraz przygotowane niespodzianki. Wszyscy zostali zaproszeni do skonsumowania przygotowanego poczęstunku. Jednak emocji nie było końca, bo w scenariuszach nie zabrakło konkursów dla gości i ich pociech. Jedni tańczyli z balonami, inni obierali jabłka, czy tańczyli ze szczotką. W radosnej atmosferze rozległ się dźwięk pieśni ludowej "Hej, sokoły", czy "Szła dzieweczka do laseczka". Babcie i dziadkowie włączyli się do wspólnego śpiewu i zabawy przy dźwiękach melodii z lat ich młodości. W ciepłej i rodzinnej atmosferze przybyli goście rozeszli się do domu. Myślę, że na długo w ich pamięci zostanie radość z tak przebytego, świątecznego dnia. Podziękowania ze wszystkich ust zapewniły jedynie o tym, że warto było przyjść, przeżyć, przypomnieć... i poczuć się jak za dawnych lat.

... zdjęcia grupy II ...              ... zdjęcia grupy V ...              ... zdjęcia grupy VI ...

Izabela Wasilewska

 


Jasełka w przedszkolu

       Jasełka mają wieloletnią tradycję, a w wykonaniu przedszkolaków nabierają szczególnego wdzięku. Czy może być coś bardziej wzruszającego od maleńkich pastuszków przynoszących swe dary do szopki, aniołków i królów, którzy mimo zaledwie kilku lat nie tracą nic ze swojego majestatu?  
       Mali aktorzy, z grupy VI  i  VII prezentowali się doskonale we wspaniałych strojach przygotowanych przez rodziców.
       Dzieciom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne widowisko.           
       Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, świąteczne stroiki i dekoracje, a przede wszystkim wspólny opłatek i wzajemne życzenia, które zakończyły spotkania, pozwoliły wszystkim wczuć się w atmosferę zbliżających się Świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

... zobacz kilka zdjęć grupy VI lub grupy VII ...


Pasowanie na przedszkolaka

       „Pasowanie na przedszkolaka” to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez Przedszkola Miejskiego nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem. Jest ona szczególnie ważna dla nowoprzyjętych dzieci. W naszym przedszkolu odbyły się w tym roku trzy takie imprezy, dwie w grupach trzylatków -10 i 19 listopada 2009 roku i jedna w grupie nowoprzybyłych czterolatków -06 listopada 2009 roku. Po 2 miesiącach uczęszczania do przedszkola dzieci zdążyły się już zaaklimatyzować do warunków przedszkolnych, zaakceptowały zmiany otoczenia a wychowawczynie uznały jako „swoje panie”. Dopiero wtedy, gdy zostały otarte „ostanie łzy”, dzieci zadeklarowały swą przynależność do naszej przedszkolnej rodziny.
           Aby oddać doniosłość chwili, dzieci w dniu pasowania przyszły w galowych ubrankach. Mali przedszkolacy do tej uroczystości przygotowywali się praktycznie od początku pobytu w przedszkolu, gdyż centralną częścią uroczystości był krótki program artystyczny. Były tańce, wierszyki, występy. Następnie dzieci złożyły przysięgę prawdziwego przedszkolaka:

„Obiecuję chodzić do przedszkola, Obiecuję uśmiechać się dookoła, Obiecuję wszystko zjadać ze smakiem, Obiecuję być dzielnym przedszkolakiem.”

W dalszej części uroczystości Pani Dyrektor pasowała każde dziecko wielkim ołówkiem na przedszkolaka Przedszkola Miejskiego nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem.
         Zgromadzeni na imprezie rodzice również złożyli uroczyste ślubowanie:


„Ślubuję zawsze mieć w pamięci, że moje dziecko jest unikalnym darem, Słuchać uważnie o czym mówi, Pamiętać, że każdy człowiek uczy się na błędach, Doceniać w dziecku to, co najlepsze, Przytulać go bardzo często.”

         Na zakończenie każdy z małych bohaterów otrzymał Dyplom Przedszkolaka i upominek. Po zakończonej części artystycznej odbył się słodki poczęstunek. Emocjom i wzruszeniom nie było końca. Niewątpliwie był to jeden z najważniejszych i najbardziej wzruszających dni w życiu naszych prawdziwych przedszkolaków.

... tutaj jest galeria zdjęć ...

 Katarzyna Prużanin


Ruch i muzyka

           W tym roku szkolnym w Przedszkolu Miejskim nr 2 Mazowieckiem szczególną uwagę zwracamy na wspomaganie rozwoju fizycznego dziecka oraz doskonalenie umiejętności ruchowych poprzez stosowanie różnych form aktywności.

           13.11.2009r. odbyło się w naszym przedszkolu zajęcie otwarte o charakterze zajęć ruchowych z udziałem rodziców dzieci sześcioletnich . Celem zajęcia było wspomaganie rozwoju psychoruchowego dziecka, wyczucie własnego ciała, swobodne wykonywanie zadań ruchowych, kształtowanie pozytywnych odczuć w kontakcie z innym dzieckiem, jak również odczuwanie radości ze wspólnej zabawy z rodzicami.
           Zajęcia prowadzone były przez nauczycielkę Elżbietę Modzelewską z wykorzystaniem metod aktywnych Ruchu Rozwijającego W. Sherborn, gimnastyki twórczej R. Labana i pedagogiki zabawy Klanza.
           Do czynnego udziału w zabawie zaproszono rodziców, którzy mogli nie tylko obserwować swoje dziecko lecz osobiście wspierać rozwój sprawności ruchowej. Wspólne zabawy wywołały wiele radości zarówno u dzieci jak i dorosłych. Mamy nadzieję, że wspomnienia pozostaną na długi czas i zachęcą rodziców do wspólnej aktywności ze swoim dzieckiem.
Dzień Pluszowego Misia

           Już po raz drugi w Przedszkolu Miejskim Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem miały miejsce obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. 25 Listopada wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoich pluszowych przyjaciół, aby wspólnie bawić się w rytm piosenek o misiach.
           Dzień Pluszowego Misia poprzedzony był wystawą prac plastycznych. Wszystkie grupy zaprezentowały postacie misiów wykonanych różnorodną techniką. W każdej grupie popularyzowano książki, w których bohaterem są misie a  starszaki poznały wiadomości na temat zwyczajów życia prawdziwych niedźwiedzi.
           W trakcie wspólnej zabawy dzieci poznały historię pluszowego misia oraz zaprezentowały piosenki i wiersze o ulubionym pluszaku. Zabawy  inspirowane były tematyką "misiową", w trakcie których dzieci mogły wyzwolić swoją ekspresję ruchową, muzyczną i słowną. Wszystkie pluszowe misie wygrały w konkurencji wyborów Misia Najbardziej Kochanego. Program imprezy przygotowały i poprowadziły nauczycielki przedszkola: Elżbieta Modzelewska, Magdalena Doroszkiewicz i Barbara Hynek.

... foto - galeria ...Bezpieczny przedszkolak

           Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem zawsze stara się dostarczyć dzieciom wielu pozytywnych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń. Nasze przedszkolaki z grupy II i IV czyli 4-latki skorzystały w ramach programu "Bezpieczny przedszkolak" z wycieczki do Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem.
           W Komendzie Policji czekało na dzieci wiele atrakcji. Dzieci zostały zapoznane z umundurowaniem policjanta zajmującego się ruchem drogowym, mogły zobaczyć jak wygląda dyżurka oraz areszt.  Wielkim zainteresowaniem cieszył się wóz policyjny oraz motocykle. "Pobieranie odcisków palców" to kolejna wspaniała przygoda i niezapomniane przeżycie. Dodatkową niespodzianką był pokaz tresury psa Leona.
           Na zakończenie spotkania na dzieci czekała kolejna niespodzianka - słodki poczęstunek oraz prezenty od policji: odblaskowe misie i sok dla każdego dziecka.
Uśmiech na twarzach naszych "milusińskich" oraz ich wypowiedzi świadczyły o tym, że wycieczka była atrakcyjna i niezapomniana. Po powrocie opowiadały swoim rodzicom o przeżyciach i wrażeniach.
           Bardzo dziękujemy pracownikom KPP za współpracę, życzmy sukcesów w dalszej pracy zawodowej.

... kliknij aby zobaczyć zdjęcia z wizyty w KPP ...

tekst: B. Jaworowska


ŚCIEŻKA DENDROLOGICZNA
ŻYWY ATLAS DRZEW I KRZEWÓW W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 2

         Korzystając z pięknej jesiennej pogody w dniach 21, 22, 23 września w ogrodzie przedszkolnym panował wielki ruch. Pani Barbara Szeląg, uczniowie i nauczyciele z CKZ oraz przedszkolacy pracowali przy tworzeniu ścieżki dendrologicznej. Środki na utworzenie tej ścieżki pozyskaliśmy z Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska.
         Zorganizowana ścieżka dendrologiczna będzie służyła do prowadzenia zajęć edukacyjnych, celem których będzie rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, doskonalenie umiejętności rozpoznawania gatunków drzew i krzewów. Dzięki udziałowi przy pielęgnacji roślinności dzieci poznają także w praktyce, jakie czynniki kształtują możliwości wzrostu i rozwoju zieleni.
         Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w tworzeniu ścieżki dendrologicznej a są to: Pani Barbara Szeląg, uczniowie i nauczyciele z Centrum Kształcenia Zawodowego oraz rodzice przedszkolaków.

... obejrzyj galerię zdjęć ...

Dzieci znają swoje prawa

         09 czerwca 2009r w naszym przedszkolu odbył się Happening "Dzieci znają swoje prawa" połączony ze Świętem Rodziny, który uroczyście zakończył program "Przedszkolak poznaje Prawa Dziecka" prowadzony w bieżącym roku szkolnym. Dzieci bardzo cieszyły się ze znajomości swoich praw, ale musiały też pamiętać że oprócz praw mają też swoje obowiązki. Każda grupa wykazała się znajomością Praw Dziecka deklamując wiersze, śpiewając piosenkę, przedstawiając scenki pantomimiczne i dramowe.
       Występy dzieci obejrzeli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta pan Jarosław Siekierko, siostry zakonne, Rada Rodziców i rodzice, którzy świetnie bawili się z dziećmi biorąc udział w konkursach. Zabawy i śmiech towarzyszyły wszystkim a dopełnieniem były wspaniałe nagrody.

"Wysokie Przedszkole"

             Od grudnia 2008 roku w Przedszkolu Miejskim Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem realizowane są zajęcia dodatkowe i specjalistyczne w ramach projektu "Wysokie Przedszkole" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
             Celem projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez realizację wysokiej jakości bezpłatnych zajęć dodatkowych. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 3 - 6 lat, które uczęszczają, jak i nie uczęszczają do miejskich przedszkoli w Wysokiem Mazowieckiem.
Projekt realizuje powyższy cel poprzez udzielenie wsparcia dzieciom napotykającym bariery o charakterze środowiskowym, zdrowotnym i emocjonalnym. Należą do nich między innymi wady wymowy, wady postawy, agresywne zachowania, brak możliwości korzystania z dodatkowych (płatnych) zajęć, problemy emocjonalne dzieci. Proponowane zajęcia oprócz wsparcia zapewnienia dzieciom również znakomitą zabawę oraz opiekę w dodatkowym wymiarze czasu. Pomagają rozwijać zdolności artystyczne, talent oraz promują wśród rodziców znaczenie edukacji przedszkolnej.
             Dzieci korzystające z zajęć realizowanych w Przedszkolu Miejskim Nr 2 w ramach projektu "Wysokie Przedszkole" mają możliwość nauki języka angielskiego, uczęszczania na zajęcia taneczne, plastyczne, pływackie, logopedyczne oraz na zajęcia z psychologiem.
             W przedszkolu raz w miesiącu organizowane są Drzwi Otwarte. W tym czasie rodzice mają możliwość aktywnie, bądź na zasadzie obserwatorów uczestniczyć razem z dziećmi w zajęciach, zapoznawać się z ich twórczością oraz konsultować się w sprawie dzieci z nauczycielami jak i specjalistami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

- Rytmika -


- Sukcesy naszych dzieci -
- Zajęcia plastyczne "Mali Artyści" -


- Spotkanie informacyjne -


.: Foto Galerie :.


- Zajęcia na basenie
- Wystawa prac dzieci
- Konkurs tańca "Tańczmy Razem"
- Zajęcia logopedyczne
- Język angielski
Spotkanie z rodzicami

             Przedszkolu Nr 2 odbyło się spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia dodatkowe i specjalistyczne realizowane w Przedszkolu Miejskim Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem w ramach projektu "Wysokie Przedszkole".
             Zebranie prowadził Radosław Tymiński - koordynator oraz pani dyrektor Iwona Mojkowska. Spotkanie miało charakter informacyjno -  ewaluacyjny. Rodzice zostali poproszeni o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczące projektu. Miała ona na celu pozyskanie informacji mogących przyczynić się do usprawnienia działań podejmowanych w projekcie.


Konkurs śpiewania kolęd

             Jednym z celów wychowania przedszkolnego jest wprowadzanie dzieci w świat wartości estetycznych i rozwijanie umiejętności wypowiadania się poprzez muzykę i śpiew.  Realizując ten cel w naszym przedszkolu 19. 12. 2008r odbył się konkurs śpiewania kolęd Pt. "Hej kolęda, kolęda". Wszystkie dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. W drodze eliminacji w kategorii solista wygrał Igor Bruliński z gr.II, a kategorii zespół - " Rozśpiewane Nutki" w składzie: Klaudia Andrzejewska, Karolina Nicgorska, Dominika Wojciechowska, Piotr Gierałtowski, Natalia Przychodzeń, Anielka Kiełek, Gabriela Powojska, Mateusz Szymborski.
             Nasi  laureaci wzięli udział w II edycji konkursu "Kolędujące Przedszkolaki", który odbył się 09.01.2009r. w Niepublicznym Przedszkolu " Wesołe słoneczko" w Łomży. W zmaganiach konkursowych wzięło udział wiele dzieci z różnych przedszkoli. Repertuar był różnorodny.
             Możemy się pochwalić gdyż nasze dzieci do przedszkola nie wróciły z pustymi rękami. "Rozśpiewane Nutki" zdobyły I miejsce w kategorii zespół, a Igor Bruliński w kategorii solista otrzymał wyróżnienie i Nagrodę Publiczności.
             Gratulujemy wszystkim dzieciom i życzymy dalszych sukcesów! 

       Dziękujemy serdecznie rodzicom, którzy pomogli nam w przewiezieniu dzieci na konkurs, a byli to: p. Józef Przychodzeń,  p. Jarosław Gierałtowski, p. Paweł Andrzejewski, p. Jarosław Bruliński.

Tekst i zdjęcia: Ewa Agata Kolińska

Karnawał 2009

       Tradycją naszego przedszkola jest organizowanie w okresie karnawału Balu Karnawałowego dla dzieci. Wszyscy pracownicy dołożyli wszelkich starań, aby wystrój przedszkola wprowadzał dzieci w radosny nastrój oraz inspirował do zabawy.
       Główni bohaterowie balu, czyli nasze pociechy występowały w bajecznych strojach. Różnorodność przebrań była imponująca, ograniczała ją tylko fantazja rodziców. Dominowały piękne księżniczki w asyście królów i królewiczów, "czerwone kapturki", wróżki, a także można tam było spotkać Supermana, Zorro, a także mnóstwo innych bajkowych i filmowych postaci.

       Wytworzony przez nauczycieli i rodziców nastrój wprowadził dzieci w czarodziejski świat zabawy urozmaicony niespodziankami i konkursami. Największą atrakcją były odwiedziny Świętego Mikołaja, dla którego dzieci zaprezentowały swoje stroje w zamian otrzymując słodycze i pluszowego pieska.
       W chwili wolnej od tańca i muzyki fotograf robił zdjęcia dzieci w kostiumach karnawałowych. Będzie co wspominać.
Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem Rodziców, którzy stanęli na wysokości zadania i dołożyli starań, aby dzieci pięknie prezentowały się na balu, co z pewnością przyczyniło się do wspaniałego samopoczucia przedszkolaków i niezapomnianych przeżyć. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za włączenie się w organizację balu karnawałowego.Tekst: Ewa Agata Kolińska
Zdjęcia: Bożena Jaworowska

       W trosce o pielęgnowanie świątecznych tradycji wśród najmłodszego pokolenia oraz w celu upowszechnienia twórczości plastycznej jako formy spędzania wolnego czasu w Przedszkolu Miejskim Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem w grudniu 2008 r. zorganizowano Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem "Tradycje Świąteczne obecnie w naszych domach". Zaproszenie do konkursu przyjęło Przedszkole Miejskie Nr 1w Wysokiem Mazowieckiem oraz Niepubliczne Przedszkole w Szepietowie. Ku zdziwieniu organizatorów napłynęło dość dużo prac  Wszystkie zostały zaprezentowane w dniach od 10-31 grudnia 2008r na wystawie w Przedszkolu Miejskim Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem.

Nagrodzone zostały prace:

* wśród sześciolatków
- I miejsce - Alicja Równa Przedszkole Miejskie Nr 2
- II miejsce - Dominika Wojciechowska Przedszkole Miejskie Nr 2
- III miejskie - Sylwia Pajewska Przedszkole Miejskie Nr 1

* wśród pięciolatków
- I miejsce- Julia Górska Przedszkole Miejskie Nr 2
- II miejsce - Wiktoria Jankowska Niepubliczne Przedszkole w Szepietowie
- III miejsce - Zuzanna Grabowska Przedszkole Miejskie Nr 2

* wśród czterolatków
- I miejsce - Honorata Niemyjska Przedszkole Miejskie Nr 2
- II miejsce - Emilia Gierałtowska Przedszkole Miejskie Nr 1
- III miejsce - Aleksandra Wyszyńska Niepubliczne Przedszkole w Szepietowie

Tekst: Barbara Hynek
Zdjęcia: Bożena JaworowskaPrzedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem

realizuje projekt współfinansowany przez
Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego


"Wysokie Przedszkole"

w ramach Poddziałania 9.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Projekt realizowany będzie w Przedszkolu Miejskim Nr 2
w Wysokiem Mazowieckiem.

Celem projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych w Przedszkolu Miejskim Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem poprzez objęcie dzieci opieką  psychologiczno - pedagogiczną i logopedyczną oraz stworzenie  możliwości korzystania z:

- nauki języka angielskiego
- zajęć plastycznych
- zajęć tanecznych
- zajęć na Pływalni Miejskiej "Wodnik"

Projekt skierowany jest do

dzieci z terenu gminy miejskiej Wysokie Mazowieckie i gminy wiejskiej Wysokie Mazowieckie
w wieku 3-6 lat (uczęszczających do Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem)
i 3-5 lat (nie uczęszczających do Przedszkola Miejskiego Nr 2
w Wysokiem Mazowieckiem).


Zajęcia realizowane w ramach projektu "Wysokie Przedszkole"  są bezpłatne

Zainteresowane osoby prosimy o  zgłaszanie się do Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem, ul. Wołodyjowskiego 2,  tel. 086-275-24-81

Osoba do kontaktu/koordynator projektu: Radosław Tymiński, tel. kom. 502 239 495,
e-mail: r.tyminski@wp.pl, 
Kierownik projektu: Marek Zielonka, tel. 604 287 287
Rekrutacja na zajęcia w ramach projektu "Wysokie Przedszkole"

Od 01.12.2008r. do 04.12 2008r.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się do koordynatora projektu lub nauczycielek grupy w celu wypełnienia formularza zgłoszeniowego.

Prosimy o dokładne wypełnienie formularza.

Wszelkie pytania związane z wypełnianiem formularzy zgłoszeniowych oraz z zajęciami  prosimy kierować do:
Radosław Tymiński
Tel. 502 239 495
Planowane rozpoczęcie zajęć: 08.12.2008r.

Lista dzieci, które zakwalifikowały się na zajęcia w ramach projektu
"Wysokie Przedszkole"
wywieszona zostanie 05.12.2008r.