XIII Święto Plonów Rejonu Wileńskiego ...
10.10.2008


            Na zaproszenie Pani Marii Rekść – Mer Samorządu Rejonu Wileńskiego delegacja samorządu miasta Wysokie Mazowieckie w dniach 26-27 września 2008 roku uczestniczyła w obchodach Święta Plonów Rejonu Wileńskiego. Uroczystości odbywały się w miejscowości Pikieliszki (gmina Rzesza), w malowniczej scenerii, położonej nad jeziorem, na terenie rezydencji należącej kiedyś do Marszalka Józefa Piłsudskiego.
            Święto Plonów zainaugurowała Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony. Przybyłych na uroczystości: ambasadorów z odległych zakątków świata, przedstawicieli parlamentu z Litwy, z Polski, zaprzyjaźnionych samorządów z Polski, a przede wszystkim rolników, którzy zebrali plony powitała Mer Samorządu Rejonu Wileńskiego Pani Maria Rekść. Następnie wszystkie gminy rejonu wileńskiego przeszły barwnym korowodem, prezentując dary swojej ziemi.
            Po oficjalnych uroczystościach odbywały się występy licznie zgromadzonych zespołów muzycznych, folklorystycznych….Wokół pałacyku każda gmina ustawiła swoje stoisko, na którym prezentowała tegoroczne plony. Nie zabrakło przy tym pomysłowości gospodarzy i gospodyń. Można było także spróbować frykasów przygotowanych przez wystawców,  które oprócz tego, że smakowały wyśmienicie, to wyglądały przepięknie.
            Będąc na Litwie, nieopodal miejscowości Mejszagoła, nie można było ominąć Honorowego Obywatela Naszego Miasta ks. Prałat Józefa Obrembskiego.  Zawieźliśmy życzenia: dużo zdrowia, wytrwałości,  ……drobny upominek i pozdrowienia od samorządu i mieszkańców Wysokiego Mazowieckiego.

kliknij tutaj aby obejrzeć galerię zdjęć ...