Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wysokie Mazowieckie

p

 • 001_obiekt.jpg
 • 001_wiosna.jpg
 • 002_obiekt.jpg
 • 002_wiosna.jpg
 • 003_obiekt.jpg
 • 003_wiosna.jpg
 • 004_obiekt.jpg
 • 004_wiosna.jpg
 • 005_obiekt.jpg
 • 005_wiosna.jpg
 • 006_obiekt.jpg
 • 006_wiosna.jpg
 • 007_obiekt.jpg
 • 007_wiosna.jpg
 • 008_obiekt.jpg
 • 008_wiosna.jpg
 • 009_obiekt.jpg
 • 009_wiosna.jpg
 • 010_obiekt.jpg
 • 010_wiosna.jpg
 • 011_obiekt.jpg
 • 011_wiosna.jpg
 • 012_obiekt.jpg
 • 012_wiosna.jpg
 • 013_obiekt.jpg
 • 014_obiekt.jpg
 • 015_obiekt.jpg
 • 016_obiekt.jpg
 • 017_obiekt.jpg
 • 018_obiekt.jpg
 • 019_obiekt.jpg

Strona główna

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy WyklętychNa mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku, 1 marca jest polskim świętem państwowym, poświęconym pamięci „Żołnierzy Wyklętych”- żołnierzy antykomunistycznych i niepodległościowego podziemia.

„Żołnierze Wyklęci” są to żołnierze podziemia, którzy po 1944 roku walczyli o Polskę – o jej wolność i niepodległość, poświęcając niejednokrotnie swoje życie. Dlatego też należy się im hołd, szacunek oraz pamięć.

 W Wysokiem Mazowieckiem znajdują się dwa miejsca, przy których 1 marca składane są kwiaty, i oddawana pomięć żołnierzom antykomunistycznego podziemia w Polsce. Pierwszy to obelisk Armii Krajowej przy ul. Mickiewicza, a drugi pomnik „Huzara i jego żołnierzy" przy ul. 1 Maja. Kwiaty i znicze złożyli: delegacja miasta w osobie Burmistrza Miasta Jarosława Siekierko i Radnego Stanisława Chmielewskiego, delegacja młodzieży szkoły CKZ w Wysokiem Mazowieckiem na czele z dyrektorem szkoły Józefem Sokolikiem - szkoła nosi imię Armii Krajowej, oraz przedstawiciele NSZZ „Solidarność" w Wysokiem Mazowieckiem z Przewodniczącym Kazimierzem Waszczukiem. Uroczystościom przyglądało się najmłodsze pokolenie naszego miasta – przedszkolaki, które razem z Burmistrzem postawili znicze przy pomniku Huzara.

W tym dniu, w Nowych Piekutach podczas gminnych uroczystości Pamięci Żołnierzy Wyklętych, została odsłonięta tablica upamiętniająca Wicepremiera RP, Delegata Rządu na Kraj – Jana Stanisława Jankowskiego w jego 60 rocznicę śmierci. Jedna z ulic w Wysokiem Mazowieckiem nazwana jest jego nazwiskiem.

Na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku, 1 marca jest polskim świętem państwowym, poświęconym pamięci „Żołnierzy Wyklętych"- żołnierzy antykomunistycznych i niepodległościowego podziemia.

„Żołnierze Wyklęci" są to żołnierze podziemia, którzy po 1944 roku walczyli o Polskę – o jej wolność i niepodległość, poświęcając niejednokrotnie swoje życie. Dlatego też należy się im hołd, szacunek oraz pamięć.

W Wysokiem Mazowieckiem znajdują się dwa miejsca, przy których 1 marca składane są kwiaty, i oddawana pomięć żołnierzom antykomunistycznego podziemia w Polsce. Pierwszy to obelisk Armii Krajowej przy ul. Mickiewicza, a drugi pomnik „Huzara i jego żołnierzy" przy ul. 1 Maja. Kwiaty i znicze złożyli: delegacja miasta w osobie Burmistrza Miasta Jarosława Siekierko i Radnego Stanisława Chmielewskiego, delegacja młodzieży szkoły CKZ w Wysokiem Mazowieckiem na czele z dyrektorem szkoły Józefem Sokolikiem - szkoła nosi imię Armii Krajowej, oraz przedstawiciele NSZZ „Solidarność" w Wysokiem Mazowieckiem z Przewodniczącym Kazimierzem Waszczukiem. Uroczystościom przyglądało się najmłodsze pokolenie naszego miasta – przedszkolaki, które razem z Burmistrzem postawili znicze przy pomniku Huzara.

W tym dniu, w Nowych Piekutach podczas gminnych uroczystości Pamięci Żołnierzy Wyklętych, została odsłonięta tablica upamiętniająca Wicepremiera RP, Delegata Rządu na Kraj – Jana Stanisława Jankowskiego w jego 60 rocznicę śmierci. Jedna z ulic w Wysokiem Mazowieckiem nazwana jest jego nazwiskiem.

 

Galeria: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska ŁFS LGD  PLIS  seniordokumenty Bezpieczny internetzwiązekBiznes


 

Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie, ul. Ludowa 15, 18-200 Wysokie Mazowieckie
tel.:  862757500                                    NIP:    7221002509    REGON:  450010671
Nr rachunku bankowego:    27 1020 1332 0000 1102 0037 5535    IBAN:  PL27102013320000110200375535    SWIFT:  BPKOPLPW